BİNLERCE GÜLEN YÜZ PROJESİ

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şubesi’nin “Binlerce Gülen Yüz Projesi”nden yararlanan bir grup öğrenci, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç eşliğinde  Vali Lekesiz’i ziyaret etti.
BİNLERCE GÜLEN YÜZ PROJESİ

İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit'in de bulunduğu ziyarette proje hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Çocuk ve Gençleri Koruma ve Sosyal Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında yürütülen Binlerce Gülen Yüz Projesi’nde temel hedefin çocuk ve gençleri suç ve suçlulardan uzak tutmak, geleceğe en iyi şekilde hazırlanabilmelerine katkı sunmak olduğunu kaydetti. Kılıç proje kapsamında; 35 öğrenciye konusunda uzman polisler tarafından kurs verildiğini, yaklaşık 2 bin ilköğretim öğrencisine yardımcı ders kitabı dağıtıldığını, il dışı tarihi ve turistik geziler düzenlendiğini ve 70 gencimizin bu gezilere katıldığını, 250 öğrencimizin sinema etkinliğine katıldığını, Polis Bayramı’nda düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere bilgisayar hediye edildiğini, 200 gencimizin ilimizin önde gelen rol modelleri ile bir araya getirilerek tanıştırıldığını, okul aile birlikleri ve velilerle birlikte çocuklarımızın korunmasına yönelik konuların görüşüldüğü 5 ayrı bilgilendirme toplantısı yapıldığını kaydetti Vali Lekesiz de, söz konusu anlamlı projeden dolayı İl Emniyet Müdürü başta olmak üzere emeği geçen tüm emniyet personeline teşekkür etti.Lekesiz, “Yarınlar, yorgunların değil, yılmadan, usanmadan çalışanlarındır. Gençlerimiz de hedeflerini bugünden belirlemeli ve bu hedeflere ulaşmak için yapılması gerekenleri yapmalılar. Görüyorum ki, söz konusu proje de bu anlamda gençlerimize yol gösteriyor, ışık oluyor.” dedi.Projeden yararlanan gençlerle ayrı ayrı ilgilenerek, hedeflerine dair sohbet eden Vali Lekesiz ziyaretin anısına gençlere çeşitli hediyeler verdi.Gençler de proje kapsamında kendilerine yardımcı kitaplar dağıtıldığını, bunun da motivasyonlarını artırmak noktasında büyük yararı olduğunu kaydettiler.

 

BİNLERCE GÜLEN YÜZ PROJESİ haberi 10 Aralık 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  23195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle