BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ İŞSİZLERE İŞ BULMAK

 Saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, birinci önceliklerinin işsizlere iş bulmak olduğunu belirtti.
BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ İŞSİZLERE İŞ BULMAK
Çalışkan, seçim çalışmaları kapsamında Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı'yı ziyaret ederek ardından Karaköse, Kışlak, Yeditepe beldeleri ile Nişrin, Arslanyazı, Şenköy, Gözlüce, Görentaş, Gözlüce, Ayışığı ve Aydınbahçe köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
     Milli ve manevi değerlerin mücadelesini verdiklerini ifade eden Çalışkan, makam ve mevki beklentisi içerisinde bulunmadıklarını kaydetti.
     İşsizin, emeklinin ve esnafın sorunlarının sadece Saadet Partisi'nin gündeminde yer aldığını vurgulayan Çalışkan, Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Türkiye'de her 5 gençten birinin işsiz olduğunu belirtti.
     Türkiye'nin en önemli sorunlarının işsizlik ve borçlanma olduğunu ifade eden Çalışkan, borçlanmanın yabancı sermaye girişiyle önlenmeye çalışıldığını iddia etti.
     İktidara gelmeleri durumunda birinci önceliklerinin işsizlere iş bulmak olduğunu kaydeden Çalışkan, ayrıca emeklilere ve işçilere de yüzde 50 zam vereceklerini savundu.
     Çalışkan, çiftçiler için de vergiden arındırılmış projeler üreteceklerini belirtti.