Birlik Beraberlik ve Dayanışma Toplantısı

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı ilçesinde düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısına katıldı.
Birlik Beraberlik ve Dayanışma Toplantısı
Hatay Muhtarlar Derneği’ne bağlı Reyhanlı İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Sever’in ev sahipliğinde düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısına Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Bülent Gülbaş, Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürü Duygu Bektaş, Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Serkan Tekirdağ, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Reyhanlı Muhtarlar derneği yönetim kurulu ve üyeleri katılım gösterdi. Reyhanlı İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Sever, Reyhanlı ilçesinde düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısına katılım gösteren tüm misafirlere teşekkür etti. 
 
 
 Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, toplantıda yaptığı konuşmada, herkesin kendi bölgesinde hizmet verdiğini ve önümüzde zorlu bir mahalli seçim olduğunu ifade ederek, “Bizler belediye başkanları olarak zorlu bir görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Halka hizmet kadar güzel bir şey yok” dedi. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ta toplantıda yaptığı konuşmada, Reyhanlı Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Sever’e bu toplantıyı düzenlemesinden dolayı teşekkür ederek, “Bu şehrin ve ilimizin huzuru için 2,5 yıldır bu birlik beraberlik toplantılarını düzenliyor ve bir araya geliyoruz. Burada ilçemizin mülki amiri, jandarma komutanı, emniyet müdürü, belediye başkanı ve muhtarları bir aradayız. 2,5 yıl önce başlayan birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısında amacımız, güvenlik kuvvetlerine destek çıkmak, halkımızı daha fazla bilinçlendirmek, farklı din ve mezheplere mensup vatandaşlarımızın huzurlu ortamda kardeşçe yaşamalarını sürdürmektir. Bundan sonraki süreç içerisinde çocuklarımıza huzurlu bir Hatay bırakmalıyız. Bunun çabası içerisindeyiz. Bu konuda ne gerekiyorsa üstüme düşen vazifeyi yapmaya hazırım. Hep birlikte daha ahenkli bir şekilde çalışarak bunu başarabiliriz. Halkımızın ihtiyaçlarını gecikmeli de olsa karşılayabilirsiniz. Mahallelere yürütülen hizmetlerde gecikme yaşanabilir ve o bölge sakinleri 2 ay, 3 ay sonra hizmetlerine kavuşabilirler. Ama huzurunuz bozulduğu zaman, en az 3-4 nesil sonra huzurlu bir ortam tekrar elde edilir. Huzursuzluk ve kargaşa anneleri, babaları ve çocukları üzer. Bugüne kadar düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantıları huzurumuza büyük katkı sağladı ve sağlamaya devam edecektir” dedi.