BİRSİAD SURİYE'DEN GELENLERE YARDIM EDECEK

Hatay Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİRSİAD) Başkanı Ali İşgören, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'i ziyaret ederek, insani gerekçelerle geçici olarak ülkemizde misafir edilen Suriyelilere insani yardım yamak istediklerini belirtti.
BİRSİAD SURİYE'DEN GELENLERE YARDIM EDECEK
 İşgören, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, üyelerden yoğun olarak Suriyelilere yardım talebi geldiğini dile getirdi.
     Ülkede misafir olarak kabul edilen ve zor günler yaşayan Suriyelilere insani gerekçelerle yardım yapmak istediklerini belirten İşgören, ''Devletimiz onların yanında ve onlara sahip çıkıyor ancak işadamları olarak elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz.'' diye devam etti.
 

     Lekesiz ise duyarlı davranışlarından dolayı Başkan ve üyelere teşekkür ederek, şu açıklamalarda bulundu:
     ''Suriyeliler bizim tarihi ve kültürel bağlarımız olan dostlarımız, kardeşlerimiz ve şimdi zor günler yaşıyorlar. Önerinize fevkalade memnun oldum. Bu zor günler, birlik ve beraberlik içinde aşılır. Devletimizin, burada misafir olarak kaldıkları süre içerisinde Suriyelilerin insani şartlarda yaşayabilmeleri için gereken tüm önlemleri almıştır. Bu tür insani yardım önerilerini de geri çevirmiyoruz. Bu konuda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz ile görüşülebilir. İlgili müdürlüğümüz yardımları bir tutanak ile teslim alıp gerekli yerlere ulaştırır. İnsani ve ahlaki duyarlılığınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.''