BİZ PANSUMAN DEĞİL CERRAHİ MÜDAHALE YAPACAĞIZ

Hatay Büyükşehir?Belediye Başkanı Doç. Dr.?Lütfü Savaş teşekkür ziyaretleri için geldiği Dörtyol CHP?İlçe Binasında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi 2014 yılı revize bütçeleri için neden hayır oyu kullandıklarına açıklık getirdi.

BİZ PANSUMAN DEĞİL CERRAHİ MÜDAHALE YAPACAĞIZ
Hatay Büyükşehir?Belediye Başkanı Doç. Dr.?Lütfü Savaş yaptığı açıklamada; “Plan ve Bütçe komisyonundaki CHP üyesi olan arkadaşlarımızın öngördüğü kalemlerde, öngördükleri rakamları Ak Partili Komisyon üyeleri kabul etmeyip, farklı kameleri, farklı rakamlarla süslediler. Komisyonda Ak Parti çoğunluğu var. 4 Ak Parti üyesi kendi taslaklarında ısrar etti, 2 CHP ve 1 MHP li üyede bu taslağa hayır oyu kullandı. Bizim hazırladığımız bütçe farklıydı. Çünkü biz bunun fizibilitesini yapmıştık. Hatay’daki alt yapı ve üstyapı anlamındaki gereksinimleri, acil yapmamız gerekenlerin eylem planını yapmıştık. Bu arkadaşlarımız tabi ki kendine uygun, kendine göre bir politika güderek Büyükşehir Belediye Bütçesini kendi fikirleri doğrultusunda çıkarmaya çalıştıkları için bizde ona red oyu verdik. Bütçeye red oyu vermedik, biz onların tavrına, onların getirdiği şekline red oyu verdik. Yoksa bütçenin çıkmasını isteyen biziz. Biz doğru bildiğimiz şekilde belediyeyi yönetmeye devam edeceğiz. Red verdik diye bütçeyi kullanmayacağız anlamı taşımaz.
 
 
 Hatay’ın gerçekleri belli, bu gerçekler doğrultusunda bütçeyi kullanacağız.”dedi.Bütçeyi Ak Partili üyelerin kendi beklentisi doğrultusunda hazırladıklarını belirten Hatay Büyükşehir?Belediye Başkanı Doç. Dr.?Lütfü Savaş; “Mesela Ak Partili komisyon üyeleri yolları hemen yapın, yollar paramparça diyorlar. Yollar paramparça ise Özel İdare sizdeydi, bu güne kadar yapaydınız yolları. Şimdi gelip bir buçuk aylık büyükşehre bunu hemen yap demenin anlamı yok. Öncelikle Hatay’ın altyapısı yok. Hatay’ın altyapıda felaket denecek eksikleri var. Dörtyol’un kanalizasyonu tamamlandı mı? Hayır. Arıtma tesisi var mı? Hayır. Atıklar nereye gidiyor; ya tarlaya, ya denize. Peki size hastalık olarak geri dönmüyor mu? Daha bunlar varken bu arkadaşlarımız farklı noktalarda hizmet bekliyor. Biz pansumandan uzak, cerrahi müdahaleler yapmak istiyoruz. Antakya merkezde ne yaptıysak Hatay’ın bütününde daha büyük ölçekli hizmetler yapacağız. Bu yüzden bu arkadaşlarımız derme çatma yöntemleri, pansuman yöntemleri veyahut boya cila yöntemlerini bıraksınlar. Biz asıl bu şehrin omurgasıyla ilgileneceğiz. Bu şehrin omurgası altyapısıdır.” dedi.Hatay’ın ülke ekonomisine verdiğini geri alamadığını da ifade eden Savaş; “Hatay’ın bütünü vergi ödemede 7 veya 8. Sırada oluyor. Ama hizmet alırken 54. Sırada. Ak Parti Gurup sözcüsü bu kardeşimiz önce bunun hesabını versin. 12 yıldır iktidarda olup ta Hatay’a 54. Sırada hizmet getiren zihniyetin hesabını versin. Ondan sonra da büyükşehri biz yönetiyoruz diye gelip demeç versin.” dedi.