BLUES FESTİVAL 24 İLE BİRLİKTE HAYATA

23 yıldır Anadolu’nun dört bir yanına Blues müziği götüren, Türkiye’nin ilk ve tek Blues festivali Efes Pilsen Blues Festival, bu yıl itibariyle Pozitif Live tarafından “Blues Festival” adıyla düzenlenecek.
BLUES FESTİVAL 24 İLE BİRLİKTE HAYATA
Blues coşkusunu 24. kez tüm Türkiye ile birlikte paylaşmak için yola çıkan festivalin yedinci durağı Hatay olacak. Blues Festival 24 kapsamında Anemon Antakya Otel, 9 Kasım Cumartesi akşamı Blues dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayacak. 23 yıl boyunca aralıksız olarak Efes Pilsen tarafından hayata geçirilen “Blues Festival”, yasal düzenlemelerle alkol firmalarının etkinliklere sponsor olamaması nedeniyle bundan sonra Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek. Büyük bir miras devralan Pozitif Live, 17 ilde Blues coşkusunu tüm Türkiye ile birlikte yaşayacak. Blues Festival 24. yılında Türkiye turunun yedinci konserini 9 Kasım 2013, Cumartesi akşamı Anemon Antakya Otel’de gerçekleştirecek. Konser 19.30’da başlayacak. 23 yılda, Türkiye genelinde heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen Blues Festival, bu yıl da, yine dünyanın önde gelen Blues sanatçıları ve gruplarını, Türkiye’de ağırlayacak.
 
Blues Festival 24 kapsamında Hatay’da düzenlenecek konserin en önemli konuklarından biri R&B ve soul müzik türlerini Delta kökleriyle birleştirerek çağdaş Blues müziğinde kendine has benzersiz bir ses yaratmış olan pek çok ödül sahibi gitarist, vokal ve söz yazarı Jimmy Burns ve grubu “Jimmy Burns Band”. Grup, gitarist David Antonio Herrero, bas gitarist Ari David Seder ve davulcu Andrew Terrill Thomas’tan oluşuyor. Chicago Blues, Gospel ve Boogie Jazz tarzlarının önde gelen vokalisti, başarılı müzisyen, söz yazarı, oyuncu ve öğretmen “Katherine Davis” de Jimmy Burns’ün konuğu olarak Blues Festival 24’te sahne alıyor. “Between A Rock And A Hard Place” albümü ile 2010 Yılın Albümü ödülü de dâhil olmak üzere dört Blues müzik ödülünün sahibi olan ve 43 kez bu ödüllere aday gösterilen çağımızın en ünlü Blues sanatçılarından biri “Joe Louis Walker” da beş kişilik grubu ile Blues Festival 24’ün konuğu olarak Hatay’da sahne alacak. Blues Festival 24’ün biletleri Biletix’ten satışa sunuluyor. Blues Festival 24 Hatay konserinin bilet fiyatı ise 28,25 TLBlues Festival, 24. yılında 17 ilde Blues coşkusu yaşatacak Bues Festival 24 kapsamında Denizli, Antalya, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale ve Edirne olmak üzere 17 ilde konser düzenlenecek.