BM ve Arap Birliği’nin Suriye Özel Temsilcisi Hatay’da

insani gerekçelerle geçici olarak ilimizde misafir edilen Suriyelilerin kaldığı çadır kentte incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen, BM ve Arap Birliği’nin Suriye Özel Temsilcisi El Ahdar el İbrahimi, Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
BM ve Arap Birliği’nin Suriye Özel Temsilcisi Hatay’da

Özel Temsilci, Suriye’de yaşanan olumsuz gelişmelerin en kısa zamanda bitmesini ve ülkeye bir an önce barışın gelmesini umut ettiğini ifade ederek, ‘Suriyeli misafirlerin Türkiye genelinde çok iyi karşılandıklarını ve çok iyi muamele gördüklerini duyduk. Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.’dedi. 

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, ‘İyi dileklerinize yürekten katılıyorum, inşallah Suriye’ye bir an önce barış gelir ve bu kaos sona erer. Suriye’ye barışın gelmesinde sizin de önemli  katkıda bulunacağınıza inanıyorum. Diplomatik birikiminiz ve kamuoyunda güven telkin eden kişiliğiniz, barışın gelmesine katkıda bulunacaktır, öyle inanıyorum.’dedi. 

Lekesiz ziyaretin anısına, ilimizde farklılıkların yüzyıllardır barış ve uyum içinde yaşamasını temsil eden, üç dinin simgelerinin bir arada bulunduğu plaket takdim etti.