''BÖLGEMİZDEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ'' (

Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz, bölgedeki sorunların çözümü için girişimlerde bulunmaya devam edeceklerini bildirdi. 
''BÖLGEMİZDEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ'' (
Nalçabasmaz, yaptığı açıklamada, kente davet ettikleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Osman Murat Süslü ve Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Remzi Akçin'e bölgenin sorunlarını yerinde göstererek çözümü konusunda destek istediklerini kaydetti.
     Antakya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yapılan toplantıda sorunları yanında, genişleme çalışmalarının önündeki engeller ile sanayinin içerisindeki tahsis edilebilecek alanların masaya yatırıldığını ifade eden Nalçabasmaz, şöyle devam etti:
     ''Müsteşar Ali Boğa, çözüm yönünde önerilerde bulunurken kendisinin de konuyu takip edeceğini belirtmiş, Antakya OSB'nin borcunun bir bölümünü oluşturan faizler konusunda hükümetin hazırladığı yeniden yapılandırma çerçevesinde iyileştirmeler olacağını müjdelemiştir.
     Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda yapılan toplantıya katılan Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Akçin ve Kara Ulaştırma Genel Müdürü Ali Rıza Yüceulu, yetkililerden bilgi almanın yanı sıra ayrıca tampon bölgede kamyon şoförlerinin sorunlarını dinlemişlerdir. Bölgemizdeki sorunların çözümü için girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz.''