''BORÇ AFFI İŞ DÜNYASINI HAREKETLENDİRECEK''

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, borç affının iş dünyasını hareketlendireceğini bildirdi. 
''BORÇ AFFI İŞ DÜNYASINI HAREKETLENDİRECEK''
Çinçin, yaptığı yazılı açıklamada, kamuya ait bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin hükümet tarafından yapılan çalışmanın iş dünyası açısından oldukça olumlu olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
     İktidar tarafından titizlikle hazırlanan vergi ve prim borçları ile diğer kamu alacaklarının yapılandırılmasına yönelik çalışmanın krizden büyük ölçüde etkilenen iş dünyası ve küçük esnaf üzerinde olumlu bir etki yaratacağını belirten Çinçin, şöyle devam etti:
     ''Borç affı iş dünyasını hareketlendirecek. Hem de ekonominin canlanma sürecine ivme kazandıracak. İş dünyasını büyük ölçüde rahatlatacak. Söz konusu çalışmanın hem muhalefet tarafından hem de İş dünyası tarafından desteklenmesi çalışmaya olumlu katkı sağlayacak. Hükümetimiz tarafından başlatılan bu çalışma ile yaşanacak ivme KOBİ'lerimizde üretim ve buna bağlı olarak istihdam ve yatırım olarak ekonomiye geri dönecektir. Yapılandırma ile iş dünyasında yaşanacak hareket ve motivasyonunun devam edebilmesi için vergi ve prim borçları ile diğer kamu alacaklarının yapılandırılmasına yönelik hazırlanan çalışmanın benzerinin kredi kartı borçlarında da uygulanarak devam etmesini temenni ediyoruz.''