BÖYLE KEYFİYET, BÖYLE ZULÜM OLMAZ

Gazetemizin 23 Nisan 2015 tarihli sayısında Numuneevler Mahallesi Köşk Sokak’da bulunan bir inşaatın içinde kalan direk ve üstündeki elektrik trafosunu haber yapmış inşaat sahibinin açıklamalarına da yer vermiştik. 
BÖYLE KEYFİYET, BÖYLE ZULÜM OLMAZ
O tarihte üçüncü kat tabla betonu dökülen inşaat, bu gün beşinci kat seviyesine kadar ulaştı.
Laz fıkralarını anımsatacak biçimde elektrik direği ve üzerindeki trafo binanın içerisinde kaldı. Aradan geçen sürede kimse konunun tarafı değil. Kimse durumu umursamıyor. Saldım çayıra Mevlam kayıra havasında işler devam ediyor.İnşaat sahibi binasının nizamlara uygun olduğunu elektrik direği ile trafonun zamanında yanlış konulduğunu iddia ediyor ve bu konuda Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ye yazılı müracaatı bulunduğunu belirtiyor. Fakat ortada bir gerçek var ki, oda bu durumun can güvenliğini tehdit etmekte olduğu.Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin tavrına tek eleştiriyi MHP Dörtyol ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Ok getirmiş; bu özel firmanın Dörtyol Belediyesinden trafo yeri talebini, “Parasını Ödeyip Alsınlar” diyerek Belediye’nin taşınmaz mal varlığını korumuş, diğer taraftan da firmanın bir abone ve tahsilat veznesi kurmak için dahi ilçede yatırım yapmadığını, sık sık yaşanan enerji kesintilerinden dolayı ilçenin maddi anlamda büyük kayıplar yaşadığını da belirterek; “Aksaklıklar giderilene kadar hiçbir taleplerine olumlu kanaat bildirmeyeceğini” de söylemişti.Böyle bir dik duruş ve ilçenin menfaatlerini savunan başka bir görüşte bu güne kadar ortaya atılmadı. İlçenin en büyük mülki amiri konumundaki Kaymakamlık’tan bu konuda bir açıklama gelmediği gibi atılan bir adım da olmadı.Çevredeki vatandaşlar ya bu binada bir yanlışlık olduğunu, yada direk üstü trafonun yerinin yanlış olduğunu ısrarla söylüyorlar. Bu ve benzeri yanlışlıklar ya mülki yada mahalli idare tarafından bir an önce düzeltilmeli. Bina yanlışsa durdurulmalı, trafo yanlışsa kaldırılmalı. Kimsenin canı bu kadar ucuz değil. Testi kırılmadan gereken bir an önce yapılmalı.İlçe Kaymakamının, Belediye Başkanının ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının Toroslar Elektrik Dağıtım A. Ş.’nin yetkililerini ilçeye davet ederek bu sorunları masaya yatırması gerekir.Bu sorunların Toroslar Elektrik Dağıtım A. Ş.’nin ilçedeki alt temsilcileriyle aşılması mümkün değil. Tek çözüm yolu Toroslar Elektrik Dağıtım A. Ş.’nin üst yönetiminden yetkili birine bu sıkıntıların anlatılması ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlaması yönünde telkinlerin yapılmasından geçmekte. Aksi takdirde başlayan yaz aylarıyla birlikte artacak olan enerji tüketiminin trafolara yüklenmesiyle sıkıntıların daha da büyüyecek olması. Tedbir bugünden alınmalı.  
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)
                                              
 
BÖYLE KEYFİYET, BÖYLE ZULÜM OLMAZ haberi 28 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  4305 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle