BSK METROPARK HASTANESİ GENEL MÜDÜRÜ BÖLGENİN EN BÜYÜK HASTANESİYİZ

 Birleşik Sağlık Kurumları (BSK) Metropark Hastanesi Genel Müdürü Tansel Turan, 2009 yılında Adana'da hizmet vermeye başlayan hastanelerinin bölgenin en büyük sağlık kuruluşu olduğunu söyledi.
BSK METROPARK HASTANESİ GENEL MÜDÜRÜ BÖLGENİN EN BÜYÜK HASTANESİYİZ
Turan, Savon Oteli konferans salonunda düzenlediği basın toplantısında, BSK Metropark Hastanesinin 16 bin metre kare alan üzerine 7 katta 122 yatak kapasitesine sahip olduğunu belirtti.
     Hastanenin 18 adet erişkin, 10 adet yeni doğan bebek yoğun bakım yatağına, 5 ameliyathane ve 2 doğumhanesinin bulunduğunu ifade eden Turan, şöyle devam etti:
     ''BSK Metropark Hastanesi bölgenin yatırımcılarının ortak olarak yarattıkları bir markadır. Ortaklarımız, Necmi Asfuroğlu, Kalo Grup, Esas Holding ve Sarus AŞ dir. BSK'nın Adana dışında Antalya, Eskişehir, Aydın, Konya, Kütahya, Denizli gibi Anadolu'nun birçok kentinde hastaneleri vardır. 2011 den itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir'de 3 büyük tam teşekküllü hastane planlamaya alınmıştır. Adana'da hizmet vermeyen başlayan hastanemiz bölgenin en büyük hastanesidir''
     Turan, BSK Metropark Hastanesi'nin tıbbın tüm dallarında hizmet vermekte olduklarını ve geçen yıl bölgede uluslararası kalite ve akreditasyon belgesi olan ilk hastane olduğunu vurguladı.
     Hatay'dan Adana'ya çok sayıda hasta gittiğinin altını çizen Turan,''Hatay bizim için çok önemli Adana'daki toplam hasta sayılarının yüzde 25 buralardan geliyor. Bu açıdan Hatay'dan gelecek hastalarımıza hizmet vermeyi çok istiyoruz. Onun içinde özel olarak 7 gün 24 saat veriyoruz'' dedi.
     Turan, yönetim olarak bölgede birçok etkinlik, kurumu ve sanata destek verdiklerini de kaydetti.
     Toplantıya, hastane ortaklarından iş adamı Necmi Asfuroğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen katıldı.