BÜTÜN İLÇELERİMİZ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Payas’ta vatandaşların organize ettiği birlik ve beraberlik toplantısına katıldı.

BÜTÜN İLÇELERİMİZ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR

Düzenlenen kahvaltılı toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, Hatay’ın her noktasında siyasal ve bölgesel ayrım yapmadan hizmet yapacaklarını ifade ederek, Hatay’da hangi siyasi görüşte olursa olsun hizmette herkese eşit davranacaklarını ifade etti.Hatay’da her şeyden önce huzurun önemli olduğunu, huzurun olmadan hizmetin bir anlamı olmayacağının altını çizen Başkan Savaş, 12 Eylül 1980 öncesinin bunun bir örneği olduğunu, huzurla her şeyin daha anlamlaşacağını dile getirdi.  

Hatay’ın dokusuna uygun bir tarzda çalışacaklarını ifade eden Savaş, “Bütün sorunları ince eleyip sık dokuyarak çözmek için elimizden geleni yapacağız. Alt ve üst yapısıyla Hatay gereken hizmeti alacak. Hatay’ı bütün olarak görmek, birlik ve beraberliğine zarar verecek etkenlere karşı gelerek geleceğe taşımak istiyoruz” dedi.Başkan Savaş son olarak, belediyecilikte siyasetin seçim sonrası yapılmasını doğru bulmadığını ifade ederek, “Hangi partili olursa olsun, bütün ilçelerimiz bizim gözbebeğimizdir. Hizmette ayrımcılık yapmadık, yapmayacağız” dedi.Başkan Savaş kahvaltılı toplantının ardından İskenderun Demir ve Çelik Fabrikası Yönetim Kuruluna iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Şafak Çapar, İSDEMİR’de gerçekleştirilen yatırım hamleleri,  tamamlanan ve devreye alınan tesisler ile şirketin son durumu hakkında Başkan Savaş’a brifingler verdi.