BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NDEN AGC'YE ZİYARET

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nevin Zeytineli siyasi partilerin birbiriyle uğraşmaktan ülkenin esas sorunlarını görmezden geldiklerini belirtti.
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NDEN AGC'YE ZİYARET
Zetineli, Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ziyaretinde yaptığı konuşmada, ülkenin işsizlik, fakirlik ve terör sorunuyla karşı karşıya olduğunu belirterek, siyasi parti liderlerin bu konulara çözüm üreteceğine birbirleriyle çatıştıklarını ifade etti.
     Ülkenin fakirliğe itildiğini belirten Zeytineli, iktidara geldikleri takdirde yer altı ve yer üstü kaynaklarını faaliyete geçirip halkın önemli bir sorunu olan yoksulluk ve işsizliği çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.
     Zeytineli konuşmasına şöyle devam etti:
 
     ''Yüzde 100 yerli kadrolarla iktidara geldiğimizde ülkenin önemli madenleri petrol, altın ve bor madenlerinin işletilerek ekonomiye kazandırılacak. Bütün yeraltı ve yer üstü zenginliklerimiz faaliyete girecek. NATO ve Avrupa Birliği (AB) ile olan ilişkiler gözden geçirilip yeni yol haritaları çıkaracağız. Kendi halkımıza refah getirdikten sonra mazlum Ortadoğu halkına destek çıkmaya çalışacağız.''
     Gündemi sarsan kaset skandalına da değinen Zeytineli, temiz siyaset istediklerini, seçimden önce bu skandalların ortaya çıkmasının düşündürücü olduğunu ifade etti.
     Milletvekili adayı Ahmet Gündüzalp ise seçim projeleri ile ilgili bilgi verdi.
     Her evden bir oy istediklerini belirten Gündüzalp, idam cezasının tekrar yürürlüğe girmesi için referanduma gideceklerini ülkede birlik ve beraberlik duygusunu yerleşmesi çalışacaklarını kaydetti.
     Gündüzalp AB'nin koyduğu kotalar yüzünden birçok tarım ürünü üretiminin durduğunu kaydederek tarım ve hayvancılığının canlandırılması için projeleri olduğunu ifade etti.
     AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ise siyasi partilerin çekişmesinden dolayı gelinen noktadan kaygılı olduklarını belirterek hoşgörünün ve siyasi ahlakın korunması gerektiğine inandıklarını ifade etti.