Büyük Zafer 92 Yaşında

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümü, ilimiz protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşların da yoğun katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı.
Büyük Zafer 92 Yaşında
Kutlamalar, saat 09.30’da Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Hatay Vali Vekili Kadim Doğan Anıt Şeref Defteri’ni imzaladı. Vali Vekili Doğan Anıt Şeref Defteri’ne şunları yazdı: “Aziz Atam, Vatan ve bağımsızlık uğrunda her türlü zorluk karşısında yılmadan, büyük bir mücadele azmi ile elde ettiğiniz 30 Ağustos Zaferi’nin 92’nci yıldönümünde huzurunuzdayız.Yüce milletimizin her bir ferdinin, Sizin önderliğinizde ortaya koyduğu varolma mücadelesi neticesindeemanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmanın yolunun, milletçe kenetlenmekten geçtiğinin bilinci içerisindeyiz. 
Dünyaya örnek olacak bir kararlılıkla inşa ettiğiniz çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni, hedef olarak gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak azmindeyiz.
 Devletimizin ve milletimizin bugüne ulaşmasında ortaya koyduğunuz destansı mücadelenin 92’nci yıldönümünde Sizleri ve aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”  Kutlamalar kapsamında saat 10.00’da Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte Valilik Makamı’nda tebrikleri kabul etti.  Saat 10.30’da ise Atatürk Caddesi'nde tören düzenlendi. Buradaki törende, Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte halkı selamlayarak bayramını kutladı.  Törene, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Göğebakan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb.Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Üsteğmen Mustafa Torun, büyük zaferin önemine değindi. Etkinlik, halkoyunları gösterisi ve okunan şiirlerin ardından gerçekleşen geçit töreni ile sona erdi.
Büyük Zafer 92 Yaşında haberi 01 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  63195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle