BÜYÜK ZAFER'İN 89. YIL DÖNÜMÜ

- 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü İskenderun'da düzenlenen törenlerle kutlandı.
BÜYÜK ZAFER'İN 89. YIL DÖNÜMÜ
Kutlamalar çerçevesinde Atatürk Bulvarı'nda resmi geçit töreni düzenlendi.
     Törende ilk olarak İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Garnizon Komutanı ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı halkı selamladı.
     Törende daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında görevli Muharebe Teğmen Muhsin Furkan Ülker tarafından yapıldı.

     Ülker, Atatürk'ün yaktığı zafer meşalesinin diğer ülkelere de rehber olduğunu belirterek, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini kurmasında 30 Ağustos Büyük Zafer bir dönüm noktası olmuştur. Büyük Önder Atatürk ile kahraman silah arkadaşları ve Türk Milleti elde ettiği zaferle düşmanlarını tarihin derinliklerine gömmüştür. Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan zaferle yakılan meşale, kurtuluş mücadelesi veren diğer devletler için de rehber olmuştur'' dedi.
     Yapılan konuşmaların tören, askeri birliklerin tören alanından geçişi ile son buldu.
     Törene AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, baro temsilciği, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.