BÜYÜKELÇİLİK TEMSİLCİLERİ VALİ LEKESİZ'İ ZİYARET ETTİ

- Türkiye'de bulunan 25 yabancı ülkenin büyükelçilik temsilcileri, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'i ziyaret ettikleri belirtildi.
BÜYÜKELÇİLİK TEMSİLCİLERİ VALİ LEKESİZ'İ ZİYARET ETTİ
 Valilik Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Lekesiz'in kabulde, yaptığı konuşmada, kentin, pek çok ekonomik gösterge açısından Türkiye'de 81 il içerisinde ilk 10'da yer aldığını, böylesine önemli bir ili daha da iyi noktalara taşıyabilmek için Hatay'ın bir yol haritasını hazırladıklarını belirttiği kaydedildi.
 

     Bu kapsamda Hatay'ı ''5T'' diye adlandırılan tarım, turizm, taşımacılık, ticaret ve teknolojide daha iyi noktalara götürmeyi hedeflediklerini belirten Lekesiz, Suriyeliler ile ilgili şöyle konuştu:
     ''İnsani gerekçelerle ilimizde geçici olarak misafir edilen Suriyelilerin, iyi koşullarda yaşayabilmeleri için Devletimizce gereken tüm önlemler alındı. Dost ülke insanlarına el uzatıldı. Kendi ülkelerinde bir an evvel barışın ve huzurun yeniden tesis edilmesini, Suriyeli dostlarımızın yurtlarına yeniden dönmelerini ümit ediyoruz.''
 

     Büyükelçilik temsilcileri, Valilik Brifing Salonu'nda gerçekleşen toplantıda, insani gerekçelerle geçici olarak ülkemizde misafir edilen Suriyelilerle ilgili olarak görüş alışverişinde bulundukları, Suriyelilere yönelik olarak yapılan yardım konusunda yürütülen çalışmalardan dolayı teşekkür ettikleri belirtildi.
     Vali Lekesiz ziyaret sonrasında konuklara kenti tanıtan ve yöreye ait türkülerin yer aldığı CD'ler hediye etti.