ÇADIR KENTLERDE ŞARTLARIN UYGUN OLMADIĞI İDDİALARI ASILSIZDIR

Sağlık Müdürü Bayram Kerkez Suriyeliler için Kızılay tarafından kurulan geçici çadır kentlerde şartların uygun olmadığıyla ilgili iddiaların doğru olmadığını belirtti.
ÇADIR KENTLERDE ŞARTLARIN UYGUN OLMADIĞI İDDİALARI ASILSIZDIR
 Kerkez, makamında düzenlediği basın toplantısında, ''kentte geçici olarak misafir edilen Suriyeliler için kurulan çadır kentlerde görev yapan sağlık çalışanları ve diğer personelin kullanabileceği bir tuvaletin olmadığı, yemeklerle ilgili sorun yaşadıkları ve durumlarının Suriyelilerden daha kötü olduğu''yla ilgili bazı gazetelerde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
 
 
 
     Suriyeli misafirlerin ve personelin durumuyla ilgili bilgi sahibi olunmadan yapılan haberlerin doğru olmadığını savunan Kerkez, eksik bilgiyle yanlış beyanlardan kaçınılmaya özen gösterilmesi gerektiğini kaydetti.
     Çalışanların çadır kentlerde tuvalet, yemek sorunu gibi bir sıkıntılarının bulunmadığını ifade eden Kerkez, ''Çadık kentlerde şartların uygun olmadığı iddiaları asılsızdır. Altınözü ve Reyhanlı ilçelerindeki revirlerde personelimiz görev yaptıkları binanın içerisindeki tuvaletleri kullanmaktadır. Altınözü ilçesine bağlı Boynuyoğun köyünde bulunan ve Yayladağı ilçesindeki çadır kentte ise görev yapan sağlık personel için de hastanelere yaklaşık 50 metre mesafede tuvalet yapılmıştır. Haberlerde iddia edildiği gibi bin 500 metre mesafedeki tuvaletlerin kullanılması gibi bir durum hiç yaşanmamıştır'' diye konuştu.
     Toplantıda Sağlık Müdür Yardımcısı Sabahattin Yılmaz da hazır bulundu.