çadırkenti su bastı.

Hatay'da yağış nedeniyle su baskınına uğrayan Altınözü ilçesine bağlı Boynuyoğun köyündeki çadırkentte kalan 67 Suriyeli, başka bir çadırkente nakledildi.
çadırkenti su bastı.
 Kentte 21-28 Ocak tarihlerindeki yağışın ardından Asi Nehri'nin taşması sonucu binlerce dönümlük tarım arazisi su altında kalırken, Hatay Havaalanı ve kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Boynuyoğun köyündeki Türk Kızılayı'na ait çadırkentin bazı bölümlerinde de su baskını oldu.
     Yetkililer, ülkelerindeki karışıklık nedeniyle Türkiye'ye sığınan 1750 Suriye vatandaşından 650'sinin yaşadığı Boynuyoğun köyündeki 30 çadırın su baskınından zarar gördüğünü belirtti.
     Burada yaşayan 67 Suriyelinin ilçedeki eski TEKEL binasında oluşturulan başka bir çadırkente nakledildiğini bildiren yetkililer, çadırkentteki sahra hastanesi ile bazı idari bölümlerin de taşkından zarar gördüğünü, ancak şu an için ciddi bir sorun olmadığını kaydetti.
     Bu arada, Hatay Havaalanında, İl Özel İdaresi, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri ekiplerince 3 gün önce başlatılan tahliye çalışmaları devam ediyor.
     Ekipler, terminal binası çevresinde ve pistte biriken suyun boşaltılması için aralıksız çalışıyor. Havaalanı otoparkında biriken su içinde kalan özel araçların da çekici yardımıyla taşınması sürüyor.
çadırkenti su bastı. haberi 01 Şubat 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  218625 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle