Çalışan Kadınlar Toplumsal Gelişim Sağlar projesi

 Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi öncülüğünde gerçekleştirilen 'Çalışan Kadınlar Toplumsal Gelişim Sağlar' projesine katılan 42 kadının, Almanya ve Çek Cumhuriyetine gönderileceği belirtildi.
Çalışan Kadınlar Toplumsal Gelişim Sağlar projesi
Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Programları kapsamında belediyenin hazırladığı ve koordinatörlüğünü eğitim uzmanı Hakan Türker'in yaptığı projeye Kız Meslek Lisesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün iştirakçi olarak katıldığını vurgulayan Belediye Başkanı Şanverdi, projenin bilişim, giyim-üretim ve çocuk gelişim bölümlerinden mezun olmuş veya ilgili bölümlerden sertifika almış kadınları kapsadığını söyledi.
     Projeye katılan 42 kadının, mesleki deneyimlerini artırmak için Almanya ve Çek Cumhuriyeti'ne gideceğini anlatan Şanverdi, kadınların, kurs sonunda gördükleri eğitimle ilgili sertifika alacağını ve kendilerini geliştirme fırsatı bulacağını ifade etti.
     Şanverdi, eğitime katılmak isteyen ve kriterleri tutan kadınların belediyeye başvurarak kayıtlarını yaptırabileceğini bildirerek, öğrencilerin tüm giderlerinin 200 bin lira ile desteklenen projeden karşılanacağını kaydetti.