Çalışkan İl Başkanlığı görevini Mustafa Eğe'ye bıraktı.

 Saadet Partisi Hatay İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Yrd. Doç.Dr. Necmettin Çalışkan İl Başkanlığı görevini Mustafa Eğe'ye bıraktı.
Çalışkan İl Başkanlığı görevini Mustafa Eğe'ye bıraktı.
Saadet Partisi GİK üyesi ve İl Başkanı Yrd. Doç.Dr. Necmettin Çalışkan, Akademik Çalışmaları nedeni ile il başkanlığı görevini Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Mustafa Eğe'ye teslim etti. Parti İl binasında düzenlenen basın toplantısında Çalışkan yaptığı açıklamasında “12 yılı aşkın bir süre Hatay'da değişik platformlarda, siyasetçi kimliğimizle ilimize hizmet etmeye gayret gösterdik. Her şeyin bir sonu olduğu gibi parti il başkanlığı hizmetimizi tamamladık. Bu süre içerisinden alın akı ile hizmet ettiğimizi düşünüyorum. Bundan sonrada nasip olursa partimizde genel idare kurulu üyesi olarak görevimizi yürüteceğiz. Bu arada akademik çalışmalarımıza yoğunlaşacağız. Önümüzdeki süreçte partimiz inanıyorum çok daha iyi yerlere gelecektir. Bugün biz burada görevimizi uzunca yıldır il başkan yardımcılığı görevini sürdüren değerli Mustafa Eğe Bey kardeşimize gönül rahatlığı ile tenzil ediyorum. Kendisinin bu görevi hakkıyla başaracağını ve bundan sonra bayrağı çok daha iyi yerlere getirip Saadet Partisinin misyonunu en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancım tamdır.
 
 Mustafa Eğe bey'in şahsında tüm teşkilat mensuplarımız için ifade ediyorum. Tüm teşkilat mensuplarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da özveriyle milletimiz için milli ve manevi değerlerimizi savunma adına hiçbir makam, mevki, menfaat beklemeden, her türlü gayreti göstereceklerdir.  Saadet Partisi'nin 40 yıllık geçmişini bilenler bundan sonra neler yapacağını tahmin ederler. İnanıyorum ki ülkemizde siyasetin yeniden dizayn edilmesi ile birlikte yeni süreçte çok daha iyi sonuçlar elde edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki bugün bölgemizin ve ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü şartlar Saadet Partimize olan ihtiyacı her zamandan çok daha fazla gerekli kılmaktadır. Bu nedenledir ki bölgemizin ülkemizin ve dünyamızın maruz kaldığı problemlere karşı yeni bir medeniyet inşası düşüncesinde olan, tüm olaylara köklü çözüm önerileri getiren, taklitçilikten uzak, değerlerine bağlı bir medeniyetin temsilcisi olarak, Saadet Partililer bundan sonra çok daha önemli olacaklar. Ve bugünden itibaren seçime kadar olan süreçte çalışmalarını daha yoğun bir iyi bir şekilde yürüteceklerdir. Bu vesileyle bugüne kadar bize destekte bulunan, gönlünü açan teşkilat mensuplarımıza ve halkımıza şükranlarımı arz ediyor, değerli il başkanımıza da yeni görevinde başarılar diliyorum. Partimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da neferi olarak değişik kademelerde görev yapacağımızı ve genel merkezimizin vereceği tüm hizmetleri yürütmeye gayret edeceğimi ifade ediyorum” dedi. Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Ege konuşmasından sonra Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a plaket takdim etti. Devir Teslim törenine İl Müfettişi Hamza Çalışkan, İl Başkan Yardımcıları Fahri Serdar Özal, İl  Selim Demirli, Antakya ilçe Başkanı Nurettin Hocaoğlu, Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.