ÇALIŞKAN IN CİBUTİ TEMASLARI

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan Cibuti temasları çerçevesinde “Davet ve İrşat Cemiyeti”ni ziyaret etti.

ÇALIŞKAN IN CİBUTİ TEMASLARI

Cemiyetin Genel Sekreteri Adem Mü’min Adem, Cibitu’deki dernek faaliyetleri hakkında Çalışkan’a bilgi verdi.Dr. Necmettin Çalışkan ise bu organizasyon ile Cansuyu’nun Cibuti’deki ilk faaliyetleri olduğunu belirterek,  Türk halkının kardeşlik görevlerinin bir parçası olarak burada bulunduklarını, Kurban’ı bir basamak olarak görüp kardeşlik görevimimizin ilk adımı atmanın ve insanları sevindirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.Batılıların bu topraklara sömürü için, kendilerinin ise kardeşlik gereği Cibuti’de bulunduklarını bildirdi.Cibuti’de yetişmiş elemana ihtiyaç olduğunu gördüklerini belirten Çalışkan, Cansuyu’nun kalkınmaya yönelik projelere önem verdiğini, amaçlarının bundan böyle de ülkenin kalkınmasına yönelik çalışmaları devam ettirmek olduğunu ifade etti. Çalışkan ayrıca Cibuti’de ülke genelinde Arapça yayın yapan tek günlük gazete el-Karn (Asır) gazetesine geniş çaplı bir röportaj vererek, İki ülke arasında tarihi ve kültürel bağların bulunduğunu, Cibuti’nin Habeşistan toprakları olduğu kadar, Osmanlı toprakları olduğunu belirterek, Türkiye ve yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

ÇALIŞKAN IN CİBUTİ TEMASLARI haberi 22 Ekim 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  62325 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle