ÇALIŞKAN IN YAYLADAĞI ZİYARETİ

Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan seçim çalışmalarını Yayladağı’nda esnaf ve köy ziyaretleriyle sürdürdü.

ÇALIŞKAN IN YAYLADAĞI ZİYARETİ

Dr. Necmettin Çalışkan, Gözene, Sebenoba, Karaköse, Kışlak, Ayışığı, Turfanda, Yoncakaya, Hanyolu köylerindeki ziyaretinde köylerin boş olduğunu tarlaların ekilmediğini ve köy halkının Yayladağı’nda iş olmadığı için çocuklarını gurbete göndermek zorunda kaldığını söyledi.Yayladağı’nın sorunlarını çok iyi biliyoruz diyen Çalışkan, “Madem ekonomi bu kadar iyi neden köyler bomboş? Neden kimse tarlasını ekmiyor? Hayvancılık deseniz yine durum içler acısı. İlerleme kaydedilmesi gerekirken geriye doğru gitmiş. Daha önce esnafın, çiftçinin yüzü daha çok gülerdi. Tarım ve hayvancılık bitmiş durumdadır. Biz inşallah iş başında olduğumuz zaman, tarım kooperatifleriyle köylünün yüzü güldüreceğiz. İçi boş projeler yerine buralara sanayi getirin istihdam getiren projeleri hayata geçireceğiz” dedi. Büyükşehir yasası ile ilgili de konuşan Çalışkan ”Büyükşehir demek büyük vergiler demek olduğunu belirterek, “Diğer adaylar size büyükşehirin getirisi götürüsünü size söylüyorlar mı? Hayır, Belediyecilik her şeyden önce şeffaf olmalıdır. Halk bilsin, ne oluyor, ne yapılıyor, bir işin artısı eksisi bilinmelidir. Hatta halk ile birlikte hareket edilmelidir.  Büyükşehir demek İmar kanununa tabi olacaksınız demek. Daha çok emlak vergisi, daha çok su parası çevre temizlik vergisi atık su vergisi ödeyeceksiniz demek. Niye Büyükşehir olduk. Beyler seçimi kazansın diye. Onlara deyin ki hadi ordan, hadi ordan !..Bir adam milletvekilliğini, bakanlığı bırakıp niye belediye başkanı olmak ister anlamak zor. Sn Savaş, hangi hizmetine güvenerek gelip oy istiyorsun, ne yüzle aday oldun açıkla. Bugün size hizmet getireceğini söyleyen, elinde güç olan adaylara deyin ki; şimdi mi aklınıza düştü? Uyan da balığa gidelim. Onlara deyin ki geçti Bor'un pazarı” şeklinde konuştu.

 

ÇALIŞKAN IN YAYLADAĞI ZİYARETİ haberi 18 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  46630 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle