ÇALIŞKAN'DAN HELAL TURİZM MERKEZİ PROJESİ

Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan Hatay Fm’de belediye başkan adaylarının konuk edildiği Ayhan Gümüşsoy’un sunduğu “Seçime Doğru” programına konuk oldu.

ÇALIŞKAN'DAN HELAL TURİZM MERKEZİ PROJESİ
 Dinleyicilerden yoğun destek telefon ve mesajları alan Çalışkan’a soru olarak en çok Ak Partililerin Saadetlilere söyledikleri bize oy vermezseniz CHP kazanır söylemlerine ilişkin verdiği cevapta Hatay’da CHP-AKP’de beraber hareket ediyor diyen Çalışkan, “Siyaset ilkeli adamların işidir. Dün bir partide bugün bir başka partide olanlara itibar edilmemelidir. Lütfü Savaş Halen sağ düşünceliyim, siyasi değil halka hizmet için geçtim diyor. O yüzden biz iki AKP’li ye karşı yarışacağız. CHP-AKP beraber hareket ediyor. İl genel meclisindeki koltuk paylaşımından tutun Defne, Antakya, Arsuz sınırlarını da oturup anlaşarak çizdiler. Antakya’yı AKP, Defne'yi CHP alsın diyerek anlaştılar. Halkı ayrıştırarak koltuk paylaşımı yaptılar. Sadullah Bey yıllardır ülkeye faydalı hizmetleri olmuş, Lütfü bey de yapacağı hizmetleri yapmıştır. Artık sıra bizde, bizi denesinler.  Sağın gönlündeyiz, sol açısından da emperyalistlerle hareket etmediğimiz için seviliriz. Madem her yerde övgü ile söz ediliyoruz, partimizde gönüllerde, öyleyse karşılığını görmeliyiz. Gönlü bizde olanın kendisi başka yerde olması olur mu? İsraf etmeden, yandaşa değil vatandaşa hizmet için en ideal partiyiz. Öz değerlerine sahip bir yönetim ancak Saadet Partisi ile olur.Daha sonra bazı projelerinden bahseden Çalışkan "Biz hayal satarak iş yapmıyoruz. Öncelikli hedefimiz işsizliği giderecek, istihdam oluşturacak projeler olacak. Güçlü sanayi bölgeleri oluşturarak yatırımcıya yatırım yapacağı yerleri teşvik edeceğiz. Antakya İskenderun arası otoban ve demir yolu yapımını sağlayacağız ki İskenderun sanayisindeki istihdam Antakya tarafındaki bölgelerden sağlansın. 20 dakikada İskenderun’a gidip gelinirse işsizliliğin azaltılması ve Yayladağı, Altınözü, Kumlu gibi yerlerin sanayileşmesinin ilk adımı atılmış olacak.İkinci önemli proje olarak; Üç tarafı deniz olan, limanı, tarıma elverişli bölge potansiyeliyle Hatay, hak ettiği şekilde değerlendirilmiyor diyen Çalışkan “Hatay’ı Ortadoğu’nun helal turizm merkezi yaparak, başta Arap ülkelerinden turistlerin geleceği cazibe kenti yapacağız
 
 
 
 Hatay’ın bir başka önemli sorunu da trafik sorunudur.  Şehir içerisinde bazı noktalara hafif raylı sistem yaparak yine trafiği rahatlatacağız. Alışveriş merkezlerini şehir dışına taşıyacağız. Yüzde 90’ı yabancıların elinde olan bu merkezler iğneden ipliğe kadar her şeyi barındırdığı için esnaf kepenk kapatıyor. Esnaf şehir içinde, “AVM’ler şehir dışında olacak”.  AVM'lerin şehir dışında olması şehir içi trafiği de rahatlatacaktır.Bir başka projelerini “Tarım Kooperatifleri” olarak açıklayan Çalışkan, “Tarlalar ekilmiyor, neden diye sorduğumuzda çiftçi ekiyorum karşılığını alamıyorum diyor. Emek sarf etmesi ve kâr edemeyince de boş tutmak daha cazip geliyor. Buğday’dan tutun Angus dediğimiz büyük baş hayvanlara kadar ithal ediyoruz.  İthal ederek o ülkeleri istihdam etmiş işsizliğini gidermiş oluyoruz. Besiciliğin artması için teşvik ve köylülerimize en iyi ürün nasıl alınır gibisinden eğitim vereceğiz ve ” tarım kooperatifleri” kuracağız. Engellilere yönelik projelerimize de ağırlık vereceğiz” dedi.Çalışkan son olarak şunları söyledi; Biz bu milletin inancını temsil eden, bu davanın temsilcisi, Sadet Partisi’nin adayı olarak seçimi kazanmış sayılırız. Adaylık gömleğini giydiğimiz gün zaferin ilk adımını atmış oluruz. Seçimde elde edeceğimiz 4 büyük zafer vardır. Birincisi aday olmakla gerçekleşti, ikinci olarak seçime kadar süreçte idealimizi, ilkelerimizi insanlara anlattığımız takdirde ikinci zaferimize ulaşmış olcağız. Çünkü insanları aydınlatma (tebliğ)  vazifemizi yerine getirmiş olacağız. Üçüncüsü seçim sonuçlarında alacağımız zaferdir. Dördüncüsü ve en önemlisi de yüksek ideallere inanan kimseler, öbür dünyada ahirette gerçekleşecek ecir ve zaferdir. İnanıyorum ki rabbimiz bu 4 zaferi de bize lütfeder” diye konuştu.
Radyo programından sonra Çalışkan Dörtyol’da geç saatlere kadar nokta ziyaretleri yaparak seçmene projelerini anlattı. Çalışkan son olarak Dörtyol seçim bürosunda partililerle buluştu.