Camiler bugün ve yarın kapalı

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı kişilerin, camilerde alınan önlemleri zafiyete uğratacak davranışlar sergilediğinin tespit edildiğini belirterek, İl Müftülüklerine, Cuma günü ve kandil gecesi camilerin kapalı tutulması ve Cuma Namazı için sela okunmaması talimatını verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imzasıyla 81 İl Müftülüğüne gönderilen genelgede, “İnsanın can güvenliğini sağlamak, İslam’ın ana gayelerinden biridir. Nitekim, ‘Def’-i mefasid, celb-i menafi’den evladır’ (Zararı önlemek, fayda sağlamaktan daha önemlidir) şeklindeki genel kural, İslam Hukuku’nun temel ilkelerindendir. Devletimizin yeni tip koronavirüsle mücadele amacıyla almış olduğu tedbirler kapsamında, Başkanlığımız tarafından din hizmetlerinin icrası ile ilgili ilgi (a) ve (b) yazılar ile bir dizi tedbir alındığı bilinmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığını korumayı, bilhassa yaşlılarımızın can güvenliğini sağlamayı hedefleyen ve muhtemel zararları önlemeye yönelik olan bu kararların uygulanması, insani ve vicdani bir sorumluluktur” denildi.

Camiler bugün ve yarın kapalı haberi 20 Mart 2020 15:57 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Diyanet İşleri Başkanlığı Camii adına Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından Camiler sektörüne eklenmiş olup  101 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
İlgili Sektör
Kategori
Camiler bugün ve yarın kapalı haberi, Hatay Hatay Merkez Yerel Haberleri hatay ili hatay-merkez ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 101 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Camiler+Bugün+Ve+Yarın+Kapalı Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Camiler bugün ve yarın kapalı Sayfasını Ben Beğendim! Size de Tavsiye Ederim! #Camiler #bugün #ve #yarın #kapalı #Camilerbugün #bugünve #veyarın #yarınkapalı #Camilerbugünveyarınkapalı
Camiler bugün ve yarın kapalıCamiler bugün ve yarın kapalı51 4.0 | 1 Oy