CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

Ziyarette İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Kosova Prizen İslam Birliği Başkanı Lütfü Balık ve Kosova İslam Birliği Yardım Cemiyeti Başkanı Fitim Fılugay ve Kosova Devlet Televizyonu ekibi yer aldı.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu’nun nezdinde “Camiler ve Din Görevileri Haftası’nı”  kutladı.

Kosova Prizen İslam Birliği Başkanı Lütfü Balık ziyarette yaptığı açıklamada; “Suriye’den Türkiye’ye sığınan mültecilere yardım kampanyası kapsamında dernek olarak maddi bağış topladık.
 
 Topladığımız 53 bin avro bağışı Acil Afet Genel Müdürlüğü banka hesabına yatırdık. Dekontunu ise Sayın Valimiz M.Celalettin Lekesiz’e teslim ettik. Protokol ziyaretleri çerçevesinde sayın Müftümüzle birlikte sayın Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’ı ziyaret ediyoruz.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş yapılan hayırlı davranıştan ötürü konuk heyeti kutladı ve Kosovalı kardeşlerimize birlik, beraberlik ve yardımlaşma hareketinden ötürü şükranlarını ve teşekkürlerini sunduklarını ifade etti.