Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tır Hatay’a geliyor

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Adana İl Müdürü Mustafa Keleş ve Mütercim Öner Bozkurt Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen’i cemiyet binasında ziyaret etti.

Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tır Hatay’a geliyor

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen tarafından karşılanan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Adana İl Müdürü Mustafa Keleş; “Geçtiğimiz aylarda Hatay Gazeteciler Cemiyeti gerçekleştirdiği kongre sonucunda göreve tekrar seçilen cemiyet başkanı Ahmet Yetişen’i tebrik ediyorum ve onun nezdinde yönetim kurulu üyelerine ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum. Aynı zamanda Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etmemin başka bir nedeni ise Genel Müdürlüğümüz tarafından ülkemiz ve milletimiz için hayati önem taşıyan Çanakkale Destanı’nın unutulmaması için Çanakkale 1915 Müzesi adı altında Şehitler Diyarı’ndan Anadolu’ya adlı TIR MÜZE Hatay iline gelip savaş döneminde kalan eserleri sergileyecek. Tır Müze içerisinde savaş sonrası kalan eserler sergilenecektir. Bu konuda Hatay Valiliği ile gerekli çalışmaları yaptık. 27 Ocak – 02 Şubat 2014 tarihleri arasında Gezici Müze Tır Hatay’a gelerek tarihin tekrar canlanmasına tanıklık edecektir. Yapılan bu çalışmalar neticesinde kolaylık gösteren herkese teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen yaptığı konuşmada; “Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Adana’da bir şubesi olması biz gazetecileri rahatlatmıştır. Basın Yayın ve Enformasyon Adana İl Müdürü Mustafa Keleş’e cemiyetimize yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca ilimizde 27 Ocak – 02 Şubat 2014 tarihleri arasında ağırlanacak olan Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tır için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tır 27 Ocak – 02 Şubat 2014 tarihleri arasında Hatay Valiliği tarafından belirlenen yerde açılışı yapılarak savaş sonrası kalan eserler vatandaşlara gösterilecek.