Çanakkale Zaferi Yıldönümünde Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümü münasebeti ile Antakya Şehitliği’nde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma töreni düzenlendi.

Antakya Şehitliği’nde düzenlenen törene, Hatay Valisi Rahmi Doğan, 8. Komando Tugay Komutanı Vekili Alb. Uğur Anabal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Dernek Başkanı Hakan Kokusever  katıldı.
 
Tören; çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Şehitlik Şeref Defteri’ni imzalayan Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan Şeref Defteri’ne şunları yazdı: 

“Milletimizin birliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmekten çekinmeyip şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimiz 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü vesilesiyle manevi huzurunuzdayız.

Malazgirt’le başlayıp Çanakkale’yle devam eden ve Kurtuluş Savaşı’yla nihayetlenen şanlı destanlarımız göstermiştir ki Türk Milleti inanç, cesaret ve mertlik abidesidir. Necip Milletimiz, Aziz Vatanımızın yılmaz bekçisi olduğunu Sarıkamış’tan Gelibolu’ya, Anadolu coğrafyasına ilahi bir mühür gibi nakış nakış işlemiştir.

Son günlerde ülkemizin, bölgesinde güçlü ve güvenli bir devlet olmasından rahatsızlık duyan çevrelerce; huzurumuza, birlik ve beraberliğimize yönelik tehditler ve hain saldırılar gerçekleştirilmektedir. Ancak bütün dünya bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tek yürek halinde mücadele etme azim ve kararlılığındadır.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.

Ruhunuz şad olsun.”

Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Şehitliği gezerek şehit kabirlerine karanfiller bırakan Vali Doğan, Kuran-ı Kerim okunması ve şehitlerimizin ruhuna dualar edilmesinin ardından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü programı sona erdi. 

Bu kutlu gün vesileyle bağımsızlığımızı ve geleceğimizi borçlu olduğumuz, vatan için canını feda etmiş yüz binleri ve bu toprakları vatan kılışımızdan bu yana yitirdiğimiz bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. 

Çanakkale Zaferi Yıldönümünde Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı haberi 19 Mart 2020 13:50 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Valiliği adına Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından Valilikler sektörüne eklenmiş olup  280 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
İlgili Firma
İlgili Sektör
Kategori
Çanakkale Zaferi Yıldönümünde Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı haberi, Hatay Hatay Merkez Yerel Haberleri hatay ili hatay-merkez ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 280 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Çanakkale+Zaferi+Yıldönümünde+Şehitlerimiz+Saygıyla+Anıldı Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Çanakkale Zaferi Yıldönümünde Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! https://firmarehberim.com/haber/yerel/canakkale-zaferi-yildonumunde-sehitlerimiz-saygiyla-anildi-234905 #Çanakkale #Zaferi #Yıldönümünde #Şehitlerimiz #Saygıyla #Anıldı #ÇanakkaleZaferi #ZaferiYıldönümünde #YıldönümündeŞehitlerimiz #ŞehitlerimizSaygıyla #SaygıylaAnıldı #ÇanakkaleZaferiYıldönümündeŞehitlerimizSaygıylaAnıldı