Çayed 500 Aileye Erzak Yardımında Bulundu

Hatay'ın İskenderun İlçesinde Çalışanlar Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (Çayed) Tarafından Maddi Durumu Yerinde Olmayan Ailelere Erzak Yardımı Yapıldı. Derneğin Gönüllü Üyeleri Tarafından Yardımlar Ailelerin Evlerine Kadar Götürüldü.
Çayed 500 Aileye Erzak Yardımında Bulundu
Hatay'ın İskenderun ilçesinde Çalışanlar Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (ÇAYED) tarafından maddi durumu yerinde olmayan ailelere erzak yardımı yapıldı. Derneğin gönüllü üyeleri tarafından yardımlar ailelerin evlerine kadar götürüldü.

Ramazan ayında muhtaçların gözetilmesi gerektiğine vurgu yapan ÇAYED üyesi Mustafa Kerimoğlu, "Bu güne kadar derneğimizin bünyesinde faaliyet gösteren Şelale Okuma salonuyla her yıl yaklaşık150 öğrenciye eğitimlerinde gönüllü arkadaşlarımızla yardımcı oluyoruz. Bunun neticesinde yaklaşık 120 öğrencimiz çeşitli Anadolu liseleri, Anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, denizcilik meslek liseleri gibi okulları kazandılar." dedi.

ÇAYED olarak her yıl gönüllü ve yardımseverlerin katkılarıyla kurbanlarda et dağıtımı, elbise yardımı gibi faaliyetlerde bulunduklarını anlatan Kerimoğlu, "Ramazan ayı dolayısıyla şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi 500 aileye erzak dağıttık." diye konuştu.

ÇAYED Okuma Salonu'na giden ve lisede okuyan Merve Aksar ise hedefinin tıp okumak olduğunu belirterek, "Burada öğretmenlerimiz bizlerin eğitimi için özverili bir şekilde çaba sarf ediyorlar. Bu nedenle hepsine bizlere verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.