Çek Cumhuriyetinden hatay a misafir.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkan Vekili Bülent Seküçoğlu, İTSO Meclis Başkanı Mehmet Binbay ve yönetim kurulu üyeleri, Çek Cumhuriyeti Mersin Fahri Konsolosu Ufuk Bozkaya ile beraberindeki heyeti kabul etti.
Çek Cumhuriyetinden hatay a misafir.
 Ziyarette konuşan Çek Cumhuriyeti Mersin Fahri Konsolosu Bozkaya, Çek Cumhuriyeti'nin ağır sanayisi, enerji sektörü, otomotiv sektörü ve içecek sektörüyle tanınan bir olduğunu belirtti.
     Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti'ne gıda, giyim, demir ve çelik satabileceğini ifade eden Bozyaka, 15-16 şubat tarihleri arasında Mersin'de düzenlenecek olan 'Ticari Form Fuarı'nın iki ülke arasındaki ticari ilişkiler açısından yararlı olacağını kaydetti.
     İTSO Meclisi Başkan Binkaya'da konuşmasında, İskenderun Körfezi'nin coğrafi konumu itibariyle önemli bir konuma sahip bir yerdir olduğunu belirtti.
     İskenderun limanının faaliyete geçmesiyle birlikte transit geçişler ve deniz ticaretinin daha da artacağını vurgulayan Binkaya,''İskenderun geleceğin ticaret merkezi olacaktır. Çünkü İskenderun Ortadoğu'ya açılan kapı. Ticari Form Fuarı'na katılmamız Çek firmalarıyla olan ilişkilimizin ilerlemesi amacıyla yararlı olacaktır'' dedi.