ÇEK-DER İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımında Bulundu

Hatay'da merkeze bağlı Çekmece beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (ÇEK-DER), ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunduğu bildirildi.
ÇEK-DER İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımında Bulundu
ÇEK-DER Başkanı Kerim Gençoğlu, dernek binasında yaptığı açıklamada, kültür, sanat ve eğitim çalışmalarının yanı sıra ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.
     Bu çalışmalardan mutluluk duyduklarını belirten Gençoğlu, ''İhtiyaç sahibi ailelere hayırseverlerin katkısıyla hazırladığımız gıda paketlerini teslim ediyoruz. Şu ana kadar 100 kişiye yardımda bulunduk. Ramazan sonuna kadar dağıtımları sürdüreceğiz. Derneğe katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu destekler sayesinde insanlarımıza destek oluyoruz'' diye konuştu.
     Her yıl eğitim öğretim öncesi beldedeki yoksul öğrencilere önlük, çanta, defter ve kırtasiye yardımında bulunduklarını anlatan Gençoğlu, aynı yardımı bu yılda yaklaşık 200 öğrenciye yapacaklarını ifade etti.
     Gençoğlu, ''Bu yıl çalışmalar insanı mutlu ediyor. Yoksul bir öğrenciye gücü yeten her insanın yapmasını temenni ediyoruz'' dedi.