ÇEK-DER'den Çekmece Belediye Başkanı Özenir'e eleştiri

Çekmece Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇEK-DER) Yönetim Kurulu adına açıklama yapan avukat Ali Bilgin, mülkiyeti Çekmece Belediyesi'ne ait bazı park alanlarının kiralanması için alınan meclis kararından sonra, yine belediyeye ait bazı gayrimenkullerin satışı için meclise önerge veren Belediye Başkanı Cafer Özenir'i eleştirdi.
ÇEK-DER'den Çekmece Belediye Başkanı Özenir'e eleştiri
  Bilgin, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde (HGC) düzenlediği basın toplantısında, Çekmece Belediyesi'nin 4 temmuz tarihinde yapılan meclis toplantısında belediyeye ait bazı park alanlarının kiralanması için karar alındığı ancak 6 eylüldeki toplantıda da bazı taşınmazların satılması yönünde meclise önerge sunduğunu söyledi.
     Ne olursa olsun belediyeye ait taşınmazların satışının doğru olmadığını ifade eden Bilgin, şöyle devam etti:
     ''Bu taşınmazlar, yeşil alanlarda yapılması düşünülen kamu yararına uygun tesisler için kullanılabilir. Bu alanlar, eğitim, sosyal, kültürel ve yeşil alan, çok amaçlı salon, kültür merkezi gibi kamu yararına uygun alanlara dönüştürülebilecekken bu taşınmazların satış yoluna gidilmesinin halkın yararına olmadığı kanaatindeyiz. Halkımızın talebi de bu yöndedir. Bize düşen görev bu talepleri iletmektir''
     Bilgin, halk adına konunun takipçisi olacaklarını, başkan ve meclis üyelerinden bu konuda duyarlılık beklediklerini kaydetti. Bilgin ve beraberindeki ÇEK-DER Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra Antakya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret ettiler.