CEMEVİNE DESTEK VERENLERE PLAKET

Gecenin açılış konuşmasını yapan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şube Başkanı Düzgün Argun, inançların merkezi olan Hatay’da, İskenderun’da cemevinin olmayışının büyük eksiklik olduğunu belirterek, Cemevine destek verenlere teşekkür etti.
CEMEVİNE DESTEK VERENLERE PLAKET
İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği ve İskenderun Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği geceye katıldı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şube Başkanı Düzgün Argun, etkinliğin, sohbet etmek amacıyla düzenlendiğini belirtti.Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bu gün özgürce konuşmayı, özgürce düşünmeyi, fikri hür, vicdanı hür çocuklar yetiştirebilmeyi Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğumuzu söyledi.Alevi felsefesinin güzel bir felsefe olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Alevi kültürü eline, beline, diline sahip ol diyor. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Ne diyor? Bilimle amel birbirine eşittir. Amelsiz bilimin kıymeti harbiyesi yoktur” dedi.Konuşmasında, Hacı Bektaş Veli’nin, ‘hararet sacda değil nardadır, keramet tacda değil baştadır, her ne ararsan kendinde ara, Kudüs’te, Mekke’de, Hac’da değil’ sözlerine de yer veren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Alevi kültürü, önemli bir hayat felsefesine dayanmaktadır” diye konuştu.Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, cemevine yapılan katkının önemini vurguladı.İskenderun Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği Başkanı Kemal Soysüren’in de hazır bulunduğu gecede, bir konuşma yapan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da, bir konuşma yaptı.Anıl Life Otel’de düzenlenen yemekli gecede, Cemevi’ne destek verenlere teşekkür plaketi verildi.
CEMEVİNE DESTEK VERENLERE PLAKET haberi 19 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  68940 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle