CEMİL MERİÇ ANMA ETKİNLİKLERİ

 Başkan Şanverdi’nin desteğiyle; Reyhanlılı araştırmacı, düşünür, yazar Cemil Meriç’in anısını yaşatmak, felsefesini, ideallerini, sanatçı kimliğini gelecek nesillere aktarmak, edebiyatımıza değerli eserler kazandırmak amacıyla, Reyhanlı Belediyesi ile Aalen-Antakya Kültür Derneği’nin Lise öğrencilerine yönelik düzenledikleri “2013, Ödüllü, 2. Cemil Meriç Yazı Yarışması” başladı.
CEMİL MERİÇ ANMA ETKİNLİKLERİ
Aalen-Antakya Kültür Derneği,  Mehmet Karasu Başkanlığında, Belediye Başkanı  Hüseyin Şanverdi’nin açmış olduğu “Cemil Meriç Yazı Yarışması” dan dolayı Başkana plaket takdim etti. Başkan  Hüseyin Şanverdi yaptığı açıklamada; Ülkemizin yetiştirdiği, ileri gelen ilim adamı Cemil Meriç adına atılan her adımda bu ismi yaşatmanın heyecanı içerisindeyiz. Büyük eserler bırakarak, geleceğine ışık tutan Cemil Meriç adına yapılan her etkinliğe Reyhanlı Belediyesi olarak destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Valimizin de onayı ile Cemil Meriç ‘in doğduğu evi restore ettireceğiz. Reyhanlı Cemil Meriç kültür evi projemiz hizmete girecek, Halk Eğitim merkezinde yapılan Cemil Meriç kültür merkezi de faaliyete başlamıştır. Ayrıca ilçemizde Cemil Meriç Adına Anadolu Lisesi ve İlköğretim okulu bulunmaktadır. Şimdi de 2013, Ödüllü, 2. Cemil Meriç Yazı Yarışması’nı başlatmış bulunmaktayız. Tüm Türkiye’den eserlerin toplanacağı yarışma31 Ağustos 2013 tarihinde son bulacaktır.” Dedi.
CEMİL MERİÇ ANMA ETKİNLİKLERİ haberi 29 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  89185 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle