CEMİL MERİÇ YAŞATILDI..

Reyhanlı Yenişehir Göl Gazinosu'nda düzenlenen ödül törenine, Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Antakya Belediye Başkanı Yardımcısı H. İbrahim Yelkaya, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, İl Kültür Müdür Yardımcısı Ali Türetken, Aalen-Antakya Kültür Derneği Derneği Başkanı Mehmet Karasu katıldı.

CEMİL MERİÇ YAŞATILDI..
Törende açıklamada bulunan Aalen-Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu, Cemil Meriç'i daima yaşatmak amacında olduklarını ifade ederek şunları belirtti:
“ Düzenlemiş olduğumuz bu yarışmada Cemil Meriç ismini yaşatmak, gelecek nesillere tanıtmak ve kendi değerlerimizi daha fazla tanıtma amacındayız. Sonraki yarışmalarda katılımın daha yüksek olmasını diliyor ve süreklilik kazanmasını temenni ediyoruz”. 
Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi de, Cemil Meriç'i yaşamak ve adını yaşatmak amacında oldukları bu yarışmada, Cemil Meriç'in, felsefesini ideallerini sanatçı kimliğini gelecek nesillere aktararak edebiyatımıza önemli eserler kazandırmak istediklerini bildirdi.
Antakya Belediye Başkan Yardımcısı H. İbrahim Yelkaya açıklamasında, 21. YY Aydınlanma hareketinin önemli isimlerinden olan Cemil Meriç'i sadece ahlakta değil, hayatta ve pratikte de onu örnek alacaklarını belirtti. Bir ülkenin şairi, edebiyatçısı, kültürü gelişmemişse o ülkenin varlığından söz etmek zor olduğunu söyledi.
Hatay İl Kültür Müdür Yardımcısı Ali Türetken yaptığı konuşmada “Cemil Meriç'in eserlerini okuyarak, beyin yorarak, beyin fırtınası yaparak yaşatmamız gerekiyor. Kardeşlerimizin bu tür önemli eserleri okumalarını teşvik ederek kendi küçük dünyalarını oluşturmalarına destek vermeliyiz” dedi.
Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek de konuşmasında “Cemil düşündüğünü uygulayan bir düşünce insanı. Biz de Cemil Meriç'in eylemlerini uygulayacak düşünce insanlarıyız. Cemil Meriç'i ve kitaplarını daha fazla uğraşlarla yaşatıp okutacağız” dedi.
Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler ise, Cemil Meriç'in eserlerini yaşamak ve yaşatmak için mücadele verdiklerini ve bunun için hiçbir çalışmadan kaçınmadıklarını belirtti. 
Reyhanlı Yeni Şehir Göl Gazinosu'nda gerçekleştirilen Cemil Meriç Yazı Yarışmasında ilk üçe giren öğrenciler şöyle sıralandı:
1)Hatice Koca- Hatay Dörtyol İmam Hatip Lisesi
2)Hasan Tuzsuz- Antakya Lisesi
3)Tutku Salık- İzmir Çiğli İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
Mansiyon alan öğrenciler ise şunlar:
- İzel Kavas- Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi 
- Hüdanur Kurt- Yahya Turan Anadolu Öğretmen Lisesi
- Beyza Çağrı Çift- İsmet Ayşe Behzatoğu Anadolu Lisesi
-Şengül Merve Günay- İskenderun Paşa Karaca Anadolu Öğretmen Lisesi 
- İlknur Şaşma- Karaman Anadolu Öğretmen Lisesi
- Ezgi Tayhoş- Antakya İbn-i Sina Anadolu Lisesi
- Gülin Kıyak- Nevzat Şahin Anadolu Lisesi
Ödül tutarları da şöyle sıralandı:
Birinciye 500 TL
İkinciye 300 TL
Üçüncüye 200 TL
Mansiyon: 150'er TL.
CEMİL MERİÇ YAŞATILDI.. haberi 27 Ağustos 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  296170 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle