Cemil Meriç’in Adı Anadolu Lisesi’nde Yaşayacak

 Vali Lekesiz, Reyhanlı ilçemizde bulunan ve ülkemizin yetiştirdiği en büyük yazar, şair ve düşünürlerden Üstad Cemil Meriç’in adını taşıyan ‘Cemil Meriç Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu.
Cemil Meriç’in Adı Anadolu Lisesi’nde Yaşayacak

Mustafa Kemal Mahallesi’nde bulunan lisede incelemelerde bulunarak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ve Okul Müdürü Ali Erdem’den bilgi alan Vali Lekesiz, okulda eğitim gören öğrencilerle de bir süre sohbet etti. 

Okulun girişinde yer alan ve yazarın yaşam öyküsü ile kitaplarından örneklerin sergilendiği ‘Cemil Meriç Köşesi’ni de inceleyen Vali Lekesiz, konu ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede,
 Reyhanlı’lı yazar Cemil Meriç’in ülkemizin son yüz yılda yetiştirdiği en büyük yazarlardan olduğunu ifade ederek, adının ilçedeki ilköğretim okulundan sonra lisede de yaşatılacak olmasının sevindirici olduğunu söyledi.480 öğrenci ile eğitime devam eden 16 derslikli lisenin resmi açılışı ise önümüzdeki günlerde yapılacak. 

Okul ziyaretinde Vali Lekesiz’e, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler ve Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi de eşlik etti.