ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI SEMPOZYUMA HAZIRLANIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı önümüzdeki günlerde Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliği ile ''Hatay’ın Çevre Sorunları ve Çözüm Önerileri '' başlıklı sempozyum gerçekleştirecek. 
ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI SEMPOZYUMA HAZIRLANIYOR
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hatay’ın çevre sorunları ile ilgilenen bilim insanları, ilgili tüm sektörler, çevre alanında karar verme ve denetim alanında çalışan kişilerin  sempozyum için bir araya gelmesiyle birlikte, aralarında tartışarak en iyi çözüm yollarını bulmak üzere daha fazla irtibat kurma imkanı bulabileceği söylendi. Günümüzde artan nüfus, enerji ihtiyacı, tarımsal sorunlar, biyolojik çeşitliliğin yok olması, teknoloji ve sanayinin gelişimi ile çevre sorunlarının giderek arttığı ifade edilirken, insanoğlunun doğanın bir parçası olarak canlı ve cansız varlıklar ile arasında olan dengeyi korumak zorunda olduğu kaydedildi. Bu nedenle düzenlenen sempozyumun bilim insanları, sanayiciler kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü organizasyonlar arasında stratejik işbirliği kurması açısından önemli olduğu ifade edildi.
 Sempozyum kapsamında hava kirliliği, su ve deniz kirliliği, toprak kirliliği ve gürültü gibi 26 farklı konu başlığı tartışılacak. Sempozyum sonunda çıkacak çözüm önerileri doğrultusunda Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı çalışmalarına hız vererek görev alanı çerçevesinde ilimizin çevre sorunlarını çözüme kavuşturacak. 28-30 Mayıs tarihlerinde Ottoman Palas Kongre Salonunda gerçekleşecek sempozyuma, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA ve Hatay’ın önde gelen bürokratlarının katılması bekleniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek sempozyuma tüm halkımızın davetli olduğu ve çevre konusunda katkı sunabileceği belirtildi.