CHP 10 KASIM’DA CEMEVİ VE CAMİDE MEVLİT OKUTTU LOKMA DAĞITTI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 74.yıl dönümünde Beylikdüzü’nde törenlerle ve dualarla anıldı.

CHP 10 KASIM’DA CEMEVİ VE CAMİDE MEVLİT OKUTTU LOKMA DAĞITTI
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu ve partililer, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’ndeki Mevlid ile Gürpınar Cemevi’ndeki lokma dağıtımına katıldı. Her iki ibadet yerinde de,  Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için dualar edildi. Vatandaşlara etli pilav, ayran ve helva ikramında bulunuldu. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı, Beylikdüzü Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Anma törenine katılan CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü, ilçe başkanı Ekrem İmamoğlu önderliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.  Çelenklerin protokol sıralamasına göre Atatürk Anıtı’na koyulmasından sonra, saat 09.05’te Atatürk’ün manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, sirenler çalındı. İstiklal Marşı’nın ikinci kıtasından sonra bayraklar yarıya indirildi. Törene, CHP İstanbul 3.Bölge Milletvekili Süleyman Çelebi de katıldı.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı daha sonra CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen programla devam etti. CHP Beylikdüzü Gençlik Kolları tarafından düzenlenen programda şiirler okundu, günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yapıldı.
Atatürk’ü, vefatının 74.yılında minnetle, saygıyla ve özlemle andıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk gibi bir lidere sahip olmanın Türk milleti için gurur kaynağı olduğunu söyledi.  Gençlerin geleceğin teminatı olduğunu, çocukların Atatürk’e yazmış olduğu mektuplardan kesitleri paylaşarak vurgulayan İmamoğlu, Türk Milletinin Atatürk ve devrimlerini yaşatmaya devam edeceğine inancının tam olduğunun altını çizdi. Programda,10-11 Kasım tarihleri arasında ilçe merkezinde sergilenecek olan “Kasım 1938 Matem Gazeteleri Koleksiyonu Sergisi” hakkında bilgi veren Koleksiyoner Emrah Sayar ise, “Atatürk sevgisini kelimelerle anlatmak çok zor. Atatürk’ün ölüm haberinin geldiği gün, bütün ülke yasa boğuldu. Bu nedenle10 Kasım ile 23 Kasım arasındaki döneme ‘matem dönemi’ deniyor” diye konuştu. Program, katılımcıların sergiyi incelemesiyle sona erdi.