CHP DE GÖRKEMLİ GECE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Hatay Merkez İlçe Yönetimi’nin Harbiye DeLiban Otel’de düzenlediği dayanışma gecesine katıldı.
CHP DE GÖRKEMLİ GECE
Gecede parti ile ilgili öz eleştiride bulunan Tekin, kendi içlerinde yaptıkları kavgalar yüzünden iktidarı başka partilere teslim ettiklerini söyledi.Ülkenin tek umudunun CHP olduğunu söyleyen Tekin, partililere hitaben yaptığı konuşmasında; “Bugün ülkede ayakta kalabilen sadece CHP vardır. 15 yıl öncesine kadar merkez sağ ve merkez sol ile birlikte bazı kurumlar vardı ama bugün hiçbiri yok. Sadece CHP var. CHP olarak bu sorumlulukla hareket etmeliyiz. Birbirimizi itekleyerek değil, birbirimizi destekleyerek iktidar olacağız. Ayrıştırıcı dilden hepimiz uzaklaşmalıyız. Genellikle iktidar olan partiler, devleti paylaşamadıkları için kavga ederler ama biz elde olmayan bir şey için çekişiyoruz. Örgütlerimiz ciddi çalışmalar yapıyor ama yeterli değil. Yeterli olması için genel merkez olarak bizim de katkı vermemiz gerekiyor. Ülkenin geleceğini inşa etmek istiyorsak ayrıştığımız noktaları bir kenara bırakacağız. Hem Hatay’ın hem de ülkenin geleceği elimizdedir. Birlik olalım, diri olalım, iktidar olalım.” dedi.AKP’nin artık tökezlediğini belirten CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, halkın CHP’ye “Sizi iktidar yapalım” dediğini söyledi. AKP’nin savaştan beslendiğin de belirten Ediboğlu, “Halk, barıştan yan olan bizlerin sesimizin kısık olduğunu söylüyor.
 Artık sesimizi yükseltmenin zamanı gelmiştir.” dedi. İlimizde birçok insanın zeytin ve zeytinyağı üretimi ile geçimini sağladığı söyleyen Ediboğlu, muhaliflerin sınırdan kaçak olarak getirdiği ve çok ucuza sattığı zeytinyağı yüzünden üreticilerin kan ağladığını ve yetkililerin buna göz yumduğunu söyledi. Esnafın ve tüccarın kan ağladığını ve dayanacak gücünün kalmadığını söyleyen Ediboğlu, bunları dile getirmenin bile onları iktidar yapmak için yeterli olduğunu ifade etti.Gecede; CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu ve CHP Hatay Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ partililere hitaben birer konuşma yaptılar. CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları da yaptıkları faaliyetleri bir gazete haline getirerek partililere dağıttılar. CHP Genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu ve ekibini yaptıkları bu çalışmadan dolayı tebrik etti.CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nın Harbiye De-Liban Otel’de düzenlediği dayanışma gecesine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Eski Milletvekili Nihat Çay, CHP’li Belediye Başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, bazı Oda Başkanları, CHP İl ve Merkez İlçe Yönetimi ile çok sayıda davetli katıldı. 
CHP DE GÖRKEMLİ GECE haberi 24 Aralık 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  136785 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle