CHP DEN 10 KASIM MESAJI

Mustafa Kemal’in şahsına ve O’nun bize miras bıraktığı değerlere sonsuza dek sahip çıkacağız.
CHP DEN 10 KASIM MESAJI

Cumhuriyetimiz, milyonlarca insanın kanı, gözyaşı ve fedakârlığı ile kuruldu. Ancak bu fedakârlıklar, yaşanan ıstırap ve verilen mücadeleler bir inanca dayanmaktadır. Türk halkı 19 Mayıs 1919’dan beri Mustafa Kemal Atatürk’ün temsil ettiği bir ülküye, hayale inandı: Anadolu toprakları üzerinde bu millete kimse zincir vuramayacaktır! Bu, milletin kendi kaderinin efendisi olduğu ve hangi şart altında olursa olsun hiçbir gücün bu inancı yok edemeyeceği ülküsüdür. İstiklal Savaşımız bu iddiayı ispat etmiştir. Bütün imkânsızlıklara ve karşılarındaki bütün zorluklara rağmen, çocuklarına iyi bir gelecek vermek ve özgür yaşamak isteyen insanlar asla yenilmez. Atatürk, çocuklarına daha iyi bir gelecek vermek isteyen milyonların önderidir.

İstiklal Savaşı mücadelesini verdikten sonra da Türk halkı özgür, adil ve refah dolu bir yaşam mücadelesine başladı. Atatürk’ün büyük dehası ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet ile gözükmektedir. Cumhuriyet ile Türk milleti kendi kaderinin efendisi oldu, kendi kendini yönetebilme, eşit yurttaşlar olarak kendi kaderine sahip çıkabilme hakkı kazandı. Atatürk’ün arkasında birleşmiş bir nesil, bu millete hem bağımsızlığını hem de hak ettiği biçimde yaşayabilme hakkını vermiştir.     
 
Gerçek örnek Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş destanıdır   Bugün, kadın ve erkek eşitliğini arayan, daha özgür bir hayat isteyen, diktatörlerin baskısı altında bunalıp kendi kaderini eline almak için mücadele eden ve sokakları dolduran milyonlarca insan için gerçek örnek işte bizim milletimizin yaşadığı bu destanda saklıdır. Bugün;  Mustafa Kemal’in şahsına ve O’nun bize miras bıraktığı değerlere, Cumhuriyetin en temel ilkelerine, bölünmez bütünlüğümüze, barış ve kardeşliğimize saldıranlar bilmelidirler ki; Atatürk, yaptıklarıyla ve hizmetleriyle bu halkın gönlünde erişilemez ve dokunulamaz bir yerdedir. Arkasında bağımsız, çağdaş, laik, demokratik Türkiye’ye sahip çıkacak, ülkesini O’nun açtığı yolda ilerletecek, güçlü ve kararlı bir ulus bırakmıştır.   Bu nedenle 10 Kasım, sadece bir anma günü değil, Atatürk’ün devrimlerine ve fikirlerine sahip çıkma günü olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri ve fikirleri ile yaktığı meşale yolumuzu aydınlatmaya her zaman devam edecektir.Bu duygu ve düşüncelerle; ulusumuzun büyük önderi, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 75. yılında sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle anıyorum.

                                                                                

                                                                                                   Dr.Süleyman UYAR

                                                                                                   CHP İSK.İLÇE BŞK.

  

CHP DEN 10 KASIM MESAJI haberi 08 Kasım 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  69860 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle