CHP GENÇLİK KOLLARINDAN YGS'DEKİ İDDİALARA SUÇ DUYURUSU

 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Gençlik Kolları üyeleri Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'ndaki (YGS) şifre iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
CHP GENÇLİK KOLLARINDAN YGS'DEKİ İDDİALARA SUÇ DUYURUSU
CHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Coşkun Sönmez, YGS'deki şifre iddiaları konusunda AK Parti iktidarının ve ÖSYM'nin kamuoyunu tatmin edecek yanıtlar vermesi gerektiğini söyledi.
     Sönmez, Antakya Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, yıllarca bu sınavlar için hazırlanan, ailelerin bin bir umutla tüm olanaklarını zorlayarak yatırım yaptığı ve gelecek umutlarını bu sınavların sonuçlarını bağlayan milyonlarca gençle kimsenin oyun oynamaya hakkı olmadığını belirtti.
     CHP'li gençler olarak bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade eden Sönmez, şöyle devam etti:
     '' En kısa sürede bu iddialara açıklık getirilmesini istiyoruz. Bu amaçla her ne kadar yapacakları soruşturmaya güvenmesek de, savcıların delillerinin karartılmasını engellemek amacıyla konuya el koyması gerekmektedir. Ama savcılar yapacakları soruşturma tek başına bizleri tatmin etmeyecektir. Bu nedenle en kısa sürede üniversiteler arası kurul tarafından belirlenecek, bu konuda uzmanlık sahibi, bağımsız akademisyenlerden oluşan bir komisyon tarafından da konunun araştırılmasını istiyoruz. Umudumuz bu iddiaların asılsız çıkmasıdır''
     Sönmez, Tüm Türkiye'de CHP Gençlik Kolları olarak eş zamanlı savcılıklara suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.