CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÜNAYDIN HATAY DA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz'ü ziyaret etti.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÜNAYDIN HATAY DA
Günaydın, ziyarette yaptığı konuşmada, iktidarın izlediği yanlış Suriye politikasının aynısının çözüm sürecinde de yaşandığını belirtti. Sınır güvenliğinin yok denecek kadar az olduğunu, sınır dışından Türkiye'ye çok rahat bir şekilde giriş çıkışların olduğunu iddia eden Günaydın, özelikle son zamanlarda Suriye olaylarında zeytin yağı ve canlı hayvan kaçakçılığının gözle görülür bir boyuta ulaştığını ifade etti.
Günaydın, eskiden pamuk, mısır, soya ve et gibi ürünlerin ihraç edildiği bir Türkiye'de şimdi ise ülkenin dışarıya bağımlı hale geldiğini söyledi.Teksöz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezince yürütülen eğitim programları hakkında bilgi verdi.Hatay'ın Türkiye'de erkek ayakkabı sektöründe üretimin yüzde 35'ini karşıladığını belirten Teksöz, ayakkabı üreticilerinin tek sıkıntısının markalaşamamak olduğunu belirtti.