CHP Grupbaşkanvekili İNCE NİN BELDE ZİYARETLERİ

CHP Grupbaşkanvekili ve Yalova milletvekili Muharrem İNCE beraberinde Hatay Milletvekilleri M.Ali Edipoğlu  Mevlüt DUDU  İl başkanı Servet MULLAOĞLU Merkez ilçe başkanı Mevlüt YEŞİLDAĞ  partililer ile birlikte Şenköy Serinyol ve Harbiye beldesi , Bozlu Yukarıokçular, Dağdüzü Köyleri ve Kırıkhan ilçesinde bölge halkıyla bir araya geldi
CHP Grupbaşkanvekili İNCE NİN BELDE ZİYARETLERİ
İnce buralarda yaptığı konuşmada Hükümetin iç ve dış politikalarını eleştirdi. AKP nin10 yıldır uyguladığı ekonomi politikalarına değinerek, Tarım bitme noktasında ekonomi kötüleşiyor  diyerek Hükümetin Türkiye’ye son yüzyılın en kötü dönemini yaşattığının altını çizen İnce, AKP nin ekonomi politikası sürdürülebilir bir ekonomik model değil. Kırsal da tarım bitme noktasında merkezde de üretim yapılan birçok alanda gerileme yaşandı, istihdam sıkıntısı yaşanıyor. Tarımda üretim yapan çiftçi ürününü on yıl öncekiyle aynı fiyata satıyor. Bir tekstilci gömleği 10 yıl önceki fiyattan satıyor. İç girdiler petrol, mazot fiyatları 5 misli arttı. Birçok sanayi girdisi ücret artışıyla kentte de üretimi tıkadı. Asgari ücret komik bir rakamda. Mazot pahalı, gübre pahalı.
Hükümetin önerdiği model bu. Üretim yapmayın. Samanı meyveyi dışarıdan alın. Faiz düşsün, enflasyon düşsün, insanlar borçlansın, kredi kartı tüketilsin amacında. Ekonomi borçla büyüyor. Bu da rakamlara yansıyor. 10 yıl önce özel sektör borcu 40 milyar dolardı. Şimdi 200 milyar dolar hayvancılıkta aynı noktada kurbanlıklarımız bile ithal ,anguslarla limuzinlerle kurban kesiyoruz dedi. Suriye konusunada değinen İnce Hükümetin Suriye politikasında Türkiye’yi bataklığa sürüklediğini belirterek, “Bunu herkesin iyi düşünmesini istiyorum. Dana düne kadar kardeşim dediği kişiyi bir numaralı düşman ilan etti. Bu politikalar Türkiye'yi, uluslararası meşruiyeti es geçen, savaş kışkırtıcılığı yapan, bugün 'kardeşim' dediğine yarın ne diyeceği belli olmayan, esen rüzgara göre yön değiştiren, güvenilmez, hatta dostluğu ve yakınlığı tehlikeli bir ülke haline getirmiştir. Dış politikamız tam bir başarısızlık sergilemektedir, Suriye politikamız ise tam bir fiyaskodur  şeklinde konuştu.