CHP Hatay İl Başkanı Mullaoğlu basın toplantısı düzenledi

 CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, ''Yargıya yönelik yaptığı bir eleştiriden dolayı, anamuhalefet partisi liderinin susturulmak istenmesi asla kabul edilemez'' dedi.
CHP Hatay İl Başkanı Mullaoğlu basın toplantısı düzenledi
 Mullaoğlu, CHP il binasında düzenlediği basın toplantısında, demokrasinin en önemli unsurunun kuvvetler ayrılığı prensibi olduğunu, yasama, yürütme ve yargının birbirinden ayrılması, birbirlerinin işlerine karışmaması gerektiğini söyledi.
     Bu mekanizmanın demokrasinin işleyişinde son derece hayati bir önem arz ettiğini belirten Mullaoğlu, şöyle devam etti:
     ''Demokrasinin varlığını ortaya koyan bu 3 sac ayağından birinde oluşacak aksama, bütün rejimin işleyişine büyük zarar verir. En son CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan fezleke, yargının ne kadar siyasallaştığını bize açıkça göstermiştir. Genel başkan, anamuhalefet partisinin lideridir. Şüphesiz ki hükümetin aldığı kararları ve devletin işleyen mekanizmalarında gördüğü aksaklıkları eleştirecektir. Bu onun topluma karşı sorumluluğu gereğidir. Yargıya yönelik yaptığı bir eleştiriden dolayı, anamuhalefet partisi liderinin susturulmak istenmesi asla kabul edilemez. Bu demokrasimize vurulan büyük bir darbedir.''

     Mullaoğlu, Cumhuriyete ve demokrasiye gelecek her türlü müdahalenin bugün olduğu gibi yarın da karşısında olacaklarını öne sürdü.
     Kılıçdaroğlu'nun, eleştirileriyle topluma karşı olan ödevini yerine getirdiğini savunan Mullaoğlu, ''Hepimizin de topluma karşı ödevleri vardır. Genel Başkanımızın söylediği her sözün arkasındayız. Bu suç oluşturuyorsa, hepimiz bu suçu işliyoruz'' dedi.
     Mullaoğlu, demokrasi mücadelesinin insanlığın ve uygarlık tarihinin en şerefli mücadelesi olduğunu vurgulayarak, demokrasinin ülkede hakim olması için her şeyi yapmaya hazır olduklarını, Kılıçdaroğlu'na destek amacıyla düzenleyecekleri kampanyada toplayacakları imzaları Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına göndereceklerini söyledi.
     Düzenlenen basın toplantısına CHP'li belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.