CHP HATAY İL KONGRESİNE DOĞRU -KAŞGÖZ: ''HİÇBİR MİLLETVEKİLİNİN ADAYI DEĞİLİM''

CHP Hatay İl Başkanlığına aday olan Hüseyin Ata Kaşgöz, hiçbir milletvekilinin adayı olmadığını söyledi. 
CHP HATAY İL KONGRESİNE DOĞRU -KAŞGÖZ: ''HİÇBİR MİLLETVEKİLİNİN ADAYI DEĞİLİM''
Kaşgöz, parti binasında düzenlediği toplantıda, 14 Kasım tarihinde yapılacak olağanüstü kongrede aday olacağını açıkladı.
     CHP İl Başkanlığı seçimlerinin kayyum heyeti tarafından yapılmasının üzücü olduğunu ifade eden Kaşgöz, şöyle konuştu:
     ''Hatay'da partide imparatorluk ve krallık ilan edilmiş durumda. Düzensizlik ve dağınıklık yaşanıyor. Kayyum heyetinin 640 delegesi olan bir partinin genel kurulunu 500 kişilik düğün salonuna aldırması oldukça düşündürücü. Belki de ben bile delege olmadığım için salona giremeyebilir, aday olamayabilirim. Bir önceki kongre spor salonunda yapıldı. Delege sayısı değişmemesine rağmen yer değiştirilmesi emrini kimler verdi, kayyum heyeti açıklasın. Adaylığım engellenmek isteniyor. Ben hiçbir milletvekilinin adayı değilim. Göreve geldiğim takdirde neler yapabileceğimi herkes iyi bilir. En başta her mahalle kendi delegesini seçecek. Hatay'ın kalesi olan CHP'ye eski ruhu kazandırmak için aday oldum.''
     Kaşgöz, seçim tarihinin de yanlış olduğunu ileri sürerek, Kurban Bayramı arefesinde yapılacak genel kurulun aceleye getirilmeye çalışıldığını ve milletvekilleri ve Parti Meclisi üyesinin, kongreye müdahale etmemeleri gerektiğini söyledi.