CHP Hatay Milletvekili Akgöl 4+4+4 değerlendirmesi.

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, yarın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündeminde görüşülecek olan 4+4+4 Kanun Tasarısı öncesi, CHP grup toplantısını Ankara Tandoğan Meydanı'nda düzenleyeceklerini ve halka kanun tasarısının ne kadar yanlış olduğunu anlatacaklarını söyledi.
CHP Hatay Milletvekili Akgöl 4+4+4 değerlendirmesi.
Akgöl, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, Türkiye gündemini değerlendirdi.
     Hükümet tarafından çıkarılmak istenen 4+4+4 Kanun Tasarısı'nın uzmanlara sorulmadan hazırlandığını iddia eden Akgöl, şöyle devam etti:
     ''Yarın, TBMM gündeminde görüşülecek olan 4+4+4 Kanun Tasarısı öncesi, CHP Grup toplantısını Ankara Tandoğan Meydanı'nda yaparak, halka kanun tasarısının ne kadar yanlış ve gereksiz olduğunu anlatacağız. Zorunlu eğitim 8 yıl iken, siz bunu 4'e düşürüyorsunuz. 4'ncü sınıftan sonra insanların okula gidip gitmeme olayını serbest bırakıyorsunuz. Yıllardır dediğiniz 'kızlar okula' diye savunduğunuz politikanızı çürütüyorsunuz. Kızları nasıl okula göndereceksiniz. Bu kanun kime sorularak çıkarıldı. Çünkü bu uzmanlık alanıdır.''
     Akgöl, geçtiğimiz aylarda Hatay'da yaşanan sel afetiyle ilgili de hükümetin biran önce sel mağdurlarına destek vermesi gerektiğini kaydetti.
     Sorumluluk alanı dolayısıyla Türkiye'nin birçok ilini gezdiğini ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldiğini belirten Akgöl, ''Hatay'daki yerel basının istediği noktada olmadığını gördüm. Birilerini yönlendirmek, nemalanmak uğruna bir şeyler yazarak insanları yönlendiremezsiniz. Gazetelerin çok basit bir şekilde açılmaması lazım. Buna mutlaka bir standart getirilmesi gerek. Basın ciddi bir sektördür. Toplumun gözü kulağıdır. Bunun için gerekli önem ve destek verilmesi gerekir'' diye konuştu.
     AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu da, basının son derece yıprandığı bir ortamda Türkiye'de yıllardan beri bir dilekçeyle gazete kurulmaması noktasında konuyu sürekli gündeme getirip konuştuklarını, ancak bir adım atılamadığını söyledi.