CHP Hatay Milletvekili Akgöl ayakkabıcı esnafıyla bir araya geldi

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, ayakkabıcı esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
CHP Hatay Milletvekili Akgöl ayakkabıcı esnafıyla bir araya geldi
 Akgöl, Ayakkabıcı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada, esnafın sorunlarının çözümü noktasında elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.
     Milletvekili vizyonunu ve şeklini değiştirmek için çalıştığını belirten Akgöl, telefonlarının 24 saat açık kaldığını, isteyen herkesin kendisine rahatlıkla ulaşabileceğini kaydetti.
     Memlekette çiftçinin, esnafın ve sanayicinin ayakta kalamazsa, ekonomin düzelmesinin, istihdam yaratılmasının mümkün olmadığını ifade eden Akgöl, ''Sorunlarla ilgili her ne kadar muhalefet partisinde olsak da elimizden geleni yapmaya çalışırım. Üzerimize ne düşüyorsa özel işim gibi yapmaya hazırım. Bu dönem Hatay'da güzel bir birliktelik yaşanıyor. Hem siyasi partiler ve milletvekilleri kendi aralarında barışık. Bu durum sorunların çözümü konusunda oldukça önemlidir'' diye konuştu. 
     Akgöl, Türkiye'de ayakkabıcılık ve mobilyacılık sektörünün daha önce Hatay ile nam saldığını, ancak bu sektörlerde markalaşma sağlanamadığından dolayı gerilerde kaldığını söyledi.
     Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan Oral da, yaptığı konuşmada, milletvekillerinin ilin sorunlarının çözümü konusunda her zaman etkin olduklarını belirtti.
     Hatay'da 15 bin kişiye istihdam sağlayacak olan ''Ayakkabıcılar Sitesi Projesine'' çok önem verdiklerinin altını çizen Oral, '' Ayakkabıcılar Sitesi Projesi yapımına yerel yöneticilerimizden ve siyasetçilerimizden her zaman destek aldık. 210 dönüm üzerinde, 189 iş yeri, sosyal tesisli ve içerisinde Çıraklık Eğitim Merkezi'nin bulunacağı sitenin bitmesiyle, ayakkabıcılık sektörü çağ atlatacak ve bu sayede markalaşmada sağlanmış olacak'' dedi.