CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ÇAY:30 AĞUSTOS ZAFERİ TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDANDIR

CHP Hatay Milletvekili Fuat Çay, 30 Ağustos zaferinin tarihin dönüm noktalarından biri ve Türk devrimlerini başlatan bir kıvılcım olduğunu bildirdi.
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ÇAY:30 AĞUSTOS ZAFERİ TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDANDIR
Çay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, dünya savaş tarihinde eşine ender rastlanan ve dünyada esaret altında yaşayan diğer ulusların da özgürlük mücadelelerine örnek olan bu zaferin aynı zamanda, Türk ulusuna çağdaşlaşma yolunu açtığını ifade etti.
     Her yıl büyük bir heyecanla kutlanan Zafer Bayramı'nı bu yıl da aynı coşkuyla kutlamaya hazırlandıklarını belirten Çay, şöyle devam etti:
     ''30 Ağustos zaferi tarihimizin dönüm noktalarından ve Türk devrimlerini başlatan bir kıvılcımdır. Gurur ve heyecanla kutluyoruz. Tarih boyunca bağımsızlığımızı, şeref ve onurumuzu koruyan ordumuzun da aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetler Günü. Bu büyük zaferin yıl dönümünde eşsiz komutan, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, dava arkadaşlarını, vatan toprağının bedelini canlarıyla ödeyen şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla rahmetle anıyoruz.''