CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz AVRUPA YOLCUSU

Avrupa Sivil Toplum Örgütleri”nin düzenlediği Panel ve Konferanslara katılmak üzere davet edilen Milletvekili Eryılmaz bu davet kapsamında;

CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz AVRUPA YOLCUSU
Avrupa Sivil Toplum Örgütleri”nin düzenlediği Panel ve Konferanslara katılmak üzere davet edilen Milletvekili Eryılmaz bu davet kapsamında;1- Alevi - Bektaşi Kültür Derneği Konferans, 31 Mart 2013 Saat: 14.00 Basel / İsviçre.2- Defne Kültür Derneği Paneli, Rüya Düğün Salonu, 1 Nisan 2013 Saat: 13.00, Mannheim / Almanya3- Nekarau Alevi Cem Evinde Konferans, 4 Nisan 2013, Saat: 19.00, Mannheim / Almanya 4. Tirol Anadolu Alevileri Kültür Merkezi”nin Paneli, Neue Mensa'da 5 Nisan 2013 Saat: 19.00, Innsbruck / Avusturya5- Antakya - Aalen Kültür Derneği”nin Paneli, Büyükaşık Düğün Salonu, 6 Nisan 2013, Saat: 18.00. Aalen / Almanya6- Akdeniz Alevileri Kültür Derneği Açılışı, 7 Nisan 2013 Saat: 14.00. Bocholt / Almanya 7- Almanya”nın değişik şehirlerdeki gurbetçi vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri ziyaretleri 7 Nisan 2013 – 12 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleşecektir.Panel ve Konferanslar hakkında açıklamada bulunan ERYILMAZ;“Önce Amerika ve Almanya”da gerçekleşen panellerde Suriye”de yaşanan kirli savaşın Ülkemiz ve Bölgemiz açısından telafisi mümkün olmayacak sonuçlarını Avrupa”da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız ve yetkililere aktarma fırsatı buldum.
 
31 Mart ve 12 Nisan 2013 tarihleri arasında Avrupa”ya gerçekleştireceğim ziyaretler kapsamında ise bölgemizde yaşanan gelişmeler ile hükümetin izlediği yanlış Suriye politikasının yarattığı sosyal-siyasal ve ekonomik sıkıntılar ile önümüzdeki süreçte ülkemizi ve bölgemizi bekleyen tehlikeleri hem Avrupa”da yaşayan vatandaşlarımıza hem de Avrupalı yetkililere anlatma fırsatı bulacağım. Her gün yüzlerce masum Suriye vatandaşının öldüğü şehirlerin yakılıp yıkıldığı fabrikaların yağmalandığı bu kirli savaşa ve emperyalist saldırıya karşı herkesin sesini yükseltmesi gerektiğine inanıyorum. Olayların başladığı günden bu güne 24 aydır bıkmadan usanmadan hükümetin izlediği yanlış Suriye politikasını teşhir etmeye çalıştım. Türkiye Büyük Millet Meclisinde, medyada, basında ve Türkiye”nin 17 şehrinde düzenlenen panellerde uyarılarımızı yaptık. Şimdi ise İsviçre-Almanya ve Avusturya”da bu kirli savaşı ve doğurduğu vahim sonuçları anlatmaya devam edeceğim. Suriye”de yaşanan acı ve ölümler bu güne kadar yaptığımız eleştiri ve uyarılarımızın ne kadar haklı ve yerinde olduğunu ortaya koymuştur. Ancak maalesef başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP Hükümeti bu yanlış ve tehlikeli politikada ısrarcı olmaya devam etmektedir. Biz tarihi görev ve sorumluluğumuz yerine getirmeye ve küresel güçlerin taşeronluğunu yapmaya devam eden başbakan ve hükümetinin bataklığa saplanan Suriye politikasını teşhir ve mahkûm etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.