CHP Hatay Milletvekilleri Kılıç’ın iddialarına yanıt verdiler

CHP Hatay Milletvekilleri, partiden istifa eden Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç’ın iddialarına yanıt verdiler Eryılmaz: İddialar komik, suçlamaları reddediyoruz   
CHP Hatay Milletvekilleri Kılıç’ın iddialarına yanıt verdiler
CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz Mevlüt Dudu ve Hasan Akgöl ortak basın toplantısı düzenleyerek, partiden istifa eden Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç’ın iddialarına yanıt verdi. 
Milletvekilleri adına konuşan Refik Eryılmaz, “Genel Başkanımızın Hatay ziyareti ile ilgili program, il başkanımız tarafından hazırlanmış ve uygulanmıştır. Bu programa hiçbir milletvekili arkadaşımızın en ufak bir müdahalesi olmamıştır. Genel başkanımızın bütün programı il başkanımızın inisiyatifi ile gelişmiştir. Yeşilpınar beldemizde belediye hizmet binasının temel atma töreni ile ilgili program da bu kapsamda hazırlanmıştır. Bizim bu konuda herhangi bir müdahalemiz de kesinlikle olmamıştır. Genel başkanımızın bu programının neden iptal edildiği ve hangi nedenlerle programda aksama yaşandığını il başkanımızın açıklaması gerekmektedir. Bu program hazırlanırken görüşümüze dahi başvurulmadığı halde bu programda yaşanan aksaklıklardan milletvekillerinin sorumlu tutulmak istenmesi kesinlikle iyi niyetli bir yaklaşım değildir. Üç milletvekili olarak genel başkanımıza Yeşilpınar beldesine giderseniz istifa ederiz şeklinde tehdit ettiğimiz yönündeki iddialar partiyi yıpratmaya yönelik komik iddialardır. Bizim ne istifa eden belediye başkanıyla ne de yıllardır CHP’ye her koşulda sahip çıkan yiğit ve devrimci Yeşilpınar beldesi halkıyla hiçbir zaman sorunumuz olmamıştır ve olmayacaktır. Nitekim 20 gün önce belediye başkanımızın oğlunun düğününe bütün milletvekili arkadaşlarımızla birlikte katıldık. Ayrıca, beldede yapılan festivale de katılarak hepimiz birer konuşma da yaptık. Milletvekillerini halkımızla karşı karşıya getirmeye parti içerisinde nifak tohumu ekmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Buna asla izin veremeyeceğiz. İstifa eden belediye başkanımızın üç milletvekili olarak ismimizi zikrederek genel başkanımızın Yeşilpınar Beldesine yapılacak ziyarete engel olduğumuz yönündeki açıklamasını esefle ve büyük bir üzüntüyle karşıladığımızı ifade etmek istiyoruz. Bu suçlamayı şiddetle reddediyoruz. Belediye başkanının neye dayanarak böyle bir suçlama yönelttiğini de bilmiyoruz. Yıllarını bu partiye veren bir belediye başkanımızın, daha sakin, daha soğukkanlı ve parti menfaatlerini ön planda tutan bir anlayışla hareket etmesini beklerdik. Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz.