CHP HEYETİ AGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il yönetimi ''Dünya Basın Özgürlüğü Günü'' dolayısıyla Antakya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti.
CHP HEYETİ AGC'Yİ ZİYARET ETTİ
  CHP İl Başkanı Servet Mollaoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye'nin basın özgürlüğü konusunda sınıfta kaldığını, dünyada bu konuda ülkenin son sıralarda yer almasını kabul edilemez olduğunu belirtti.
     Basın emekçilerini parti olarak her türlü mücadelede destek vereceklerini ifade eden Mollaoğlu, ülkede yayınlanmamış kitapların toplatılmasına göz yummanın mümkün olmadığını söyledi.
     CHP Hatay 1. sıra milletvekili adayı Mehmet Ali Ediboğlu ise, basının siyaset ile halk arasında bir köprü görevini üstlendiğini fakat bu görevini hakkıyla yapamadığını kaydetti.
 
 
     İktidara gelmeleri halinde basın özgürlüğü önündeki bütün engelleri kaldırma sözünü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiğini hatırlatan Edipoğlu, basının da kişisel haklara saygılı olmasını istediklerini ifade etti.
     AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu da, basın ve siyasetin iç içe girdiğini, bazı kişilerin mesleği istismar ettiğini belirtti.
     Basın özgürlüğüne değinen Abdullahoğlu, Türkiye'nin 138 ülke içinde basın özgürlüğünde 135. sırada yer aldığını üzüntü içinde karşıladıklarını, gazetecilerin hapse atıldığı birkaç ülkeden biri olduklarının altını çizdi.
     Abdullahoğlu, sınırsız özgürlük değil sorumlu özgürlük istediklerini sözlerine ekledi.